В Черкаському обласному краєзнавчому музеї традиційно проводяться заходи з нагоди різдвяно-новорічних свят «Від Миколая до Водохреща». Гостей чекають нові виставки, майстер-класи, цікаві екскурсії та подорожі. 19 грудня, в день Святого Миколая, о 15.00 відкриється виставка «Різдвяна подорож від Валентини Мірошник».
Лялькою-мотанкою захопилася 2013 року, коли разом з учнями відвідала персональну виставку львівської художниці Оксани Малик-Смереки, яка діяла у Черкаському обласному краєзнавчому музеї. На виставці були представлені унікальні ляльки-мотанки, виконані різними техніками.
Валентина Миколаївна пригадує: «Мене вони так вразили, що захотілося зробити самій щось подібне. Першу ляльку я створила точнісінько такою, як бачила на виставці. Але мені хотілося зробити таку ляльку, яка не була б схожою на інші. Так, протягом трьох років у моєму творчому доробку з’явилося майже 150 авторських сувенірних ляльок. Створення ляльки заполонило весь мій вільний час; це відволікає від буденності, заспокоює та втішає».
Ляльки Валентина Мирошник привертають увагу перш за все, цілісністю художнього образу. Традиційні конструкції ляльок доповнені особливістю декорування вбрання – вишивкою, яка нагадує розпис. Такий своєрідний «розпис нитками» здійснено технікою стібкового шва. А знаки-символи є оберегами, що мають тисячолітню історію.
Майстриня брала участь у багатьох виставках на Черкащині та в Україні.
Валентина Миколаївна стверджує, що кожна лялька має свою історію, образ та ім’я. А коли її запитують про своєрідний вигляд ляльки (начебто не народний), то вона завжди відповідає: «Це моє бачення, це моя думка, я так відчуваю»… Але всі вони створені за чіткими правилами виготовлення народної ляльки, бо традиція то велика споконвічна сил.
За повідомленням Департаменту культури та взаємозв’язків з громадськістю Черкаської ОДА.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram