На Монастирищині закривають дільничу лікарню

06 жовтня 2019, 23:12

Селище Цибулів, що на Монастирищині може залишитись без своєї лікарні. Місцеві мешканці кажуть - в районі немає грошей щоб утримувати медзаклад. Тож з 2020 року ймовірно лікарні закриють, розповідають Вечірні Черкаси.

– Боїмося, що з нового року лікарні не буде, – кажуть місцеві жителі на стихійному мітингу. – Цибулівська лікарня обслуговувала величезний кущ – більше десятка сіл. А тепер нам радять їхати в Монастирище. А як їхати, коли в деякі села автобус ходить раз на тиждень, а то й того нема.

Секретар селищної ради Людмила Кобзар підтверджує інформацію.

– Спочатку це була дільнична лікарня, а потім із неї зробили терапевтичне відділення №2 районної лікарні. Зрозуміло, що два терапевтичних відділення на район – забагато. Розмови про закриття лікарні ведуться давно – з 2005 року. Але зараз справа доходить до конкретики. Гроші районна рада виділила лише до нового року. На опалення взагалі немає ні копійки. Кухарів вже зараз фінансує місцевий бюджет селищної ради. Звісно, людям це не подобається. Кажуть, що лікарня функціонувала у війну, а зараз хочуть закрити, бо немає грошей. Зараз тут залишилося 6 чи 8 ліжок денного стаціонару, а раніше було хірургічне відділення, інфекційне й пологове.

Через ставлення районних чиновників у Цибулеві заговорили про створення своєї об’єднаної громади.

– Розмови про свою громаду ведуться з 2015 року, – каже Людмила Кобзар. – Звісно, у такому випадку знайшлися би кошти на лікарню та на інші соціальні проекти. У нашу громаду входило би більше 10 тисяч населення. Але не все залежить від нас. Попри розмови, сусідні села не хочуть об’єднуватися із Цибулевим. Кажуть, що ми ще зачекаємо.

У селищі Цибулів проживають 4 тисячі жителів. Є школа, два дитячі садки, будинок культури, консервний завод та завод «Енергетик», де виробляють металеві конструкції.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору