На Лисянщині через рішення райради “лихоманить” батьків та вчителів

21 червня 2018, 18:56

Рішення сесії Лисянської районної ради про створення опорних закладів та їх філій у Лисянському районі вже не один день "лихоманить" батьків і вчителів тих шкіл, яким понизили ступінь освітнього закладу.

Про це інформують "Вісті Черкащини".

Депутати райради проголосували за таку мережу навчальних закладів:

Боярський освітній округ приєднав до себе Боярський НВК І-ІІІ ступенів, Чаплинську філію І-ІІ ступенів та Петрівсько-Попівський НВК І ступеня;

Бужанський освітній округ матиме в своїй структурі Бужанський НВК І-ІІІ ступенів, Кам’янобрідську, Погибляцьку та Яблунівську філії І-ІІ ступенів;

Виноградський освітній округ: Виноградську ЗОШ І-ІІІ ступенів, Босівську, Вотилівську, Ріпківську, Шубиноставську філії І-ІІ ступенів та Мар’янівський НВК І-ІІІ ступенів та Рубаномостівська й Федюківська ЗОШ І ступенів;

Лисянський освітній округ: Лисянський НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1-гімнізія», Дашуківська, Журжинецька, Смільчинецька, Шестеринська, Хижинська філії І-ІІ ступенів та Лисянська ЗОШ І-ІІІ ст. №2, Почапинський НВК І-ІІІ ступенів.

Найбільше невдоволення змінами виявили батьки учнів Шубиноставського, Вотилівського, Погибляцького, Хижинського навчальних закладів. Минулого четверга сільські голови і директори цих шкіл зібралися на раду в кабінеті голови РДА Володимира Павличука. Однак довести це зібрання до кінця не вдалося – прибули батьки учнів-старшокласників, яким тепер доведеться завершувати своє навчання в сусідніх опорних школах. Далі відбулася кількагодинна їх зустріч з головою райдержадміністрації Володимиром Павличуком, заступником голови районної ради Олександром Галушкою, начальником освіти Лілією Гнатюк, представниками депутатського корпусу в залі адмінбудинку.

Основні вимоги – зробити поправки до рішення сесії про утворення філій, відтермінувавши їх на рік, так як батьки і діти виявилися до такої реформи не готовими. Однак, як резонно відповів голова бюджетної комісії Василь Клівак, це зробити неможливо, так як на потреби освіти до кінця року не вистачає більше 3-х мільйонів гривень.

Інший аргумент влади – в школах обмаль дітей, а гроші держава виділяє пропорційно кількості учнів. Так що в 10-11 класи дітям таки доведеться добиратися до опорних шкіл, благо є шкільні автобуси. Цікаво, що,  наприклад, у Погибляці з шести майбутніх десятикласників виявив бажання далі навчатися лише один, решта - обрали професійну освіту в коледжах.

Вгору