На лікування хворих на ниркову недостатність черкащан не вистачає 6 млн гривень

03 липня 2014, 11:07

Аби забезпечити річну потребу в коштах на лікування хворих з нирковою недостатністю, потрібно віднайти ще шість мільйонів гривень. Обласна влада обіцяє зібрати ці кошти хворим для проходження гемодіалізу у ТОВ «Фрезеніус Медикал Кер Україна».

В області гемодіаліз проходять 214 хворих, з яких 62 у ТОВ «Фрізеніус» (дві особи – переселенці зі Східної України). Інші – на базі Черкаської обласної лікарні та двох її філій в Уманській та Звенигородській центральних районних лікарнях. Загальна річна потреба для лікування у коштах становить 14 717,7 тис. грн.

Як зазначає в.о. директора Департаменту охорони здоров’я ОДА Олег Найдан, кошти на закупівлю послуг гемодіалізу вже виділені у Черкасах, Золотоноші, Каневі, Смілі, Умані, а також у Городищенському, Драбівському, Золотоніському, Кам’янському, Канівському, Корсунь-Шевченківському, Христинівському, Черкаському, Чорнобаївському районах.

– Розпочато тендерні процедури у Канівському та Кам’янському районах, проте враховуючи коливання курсу гривні «Фрезеніус» вже кілька разів змінював ціну для проведення 1 процедури гемодіалізу, - повідомляє Олег Найдан. - Так, зараз її вартість становить 1493 грн, тоді як у лютому вона становила 1154,05 грн. Для порівняння, ціна на 1 процедуру гемодіалізу в обласній лікарні та її філіях становить 1095, 85 грн.

За словами Олега Володимировича, цей факт значно уповільнює прийняття на сесіях місцевих та районних рад питання про виділення коштів на закупівлю послуг з гемодіалізу.

До речі, обласна влада до Міністерства охорони здоров’я України неодноразово надсилала пропозицію по розробці та прийняттю Державної програми з підтримки хворих на ниркову недостатність.

За інформацією прес-служби Черкаської ОДА

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору