На дорогах Черкащини побільшало автохуліганів

28 жовтня 2015, 13:43

0fb9667ae18c88b8d9dd387e783a2c5d_L

Українська правоохоронна система стоїть на порозі великих змін. Міліція доживає свої останні дні і вже 7 листопада вона зникне як рудимент радянської влади. Цього дня набирає чинності Закону України «Про національну поліцію», в результаті чого на заміну дискредитованому інституту міліції прийде нова поліція, пише Вечірка.

Крім зміни лише двох літер у назві цього відомства має змінитися і його філософія: замість карального суспільство має отримати обслуговуючий правоохоронний орган. Принаймні на це сподіваються ініціатори реформи. Однак, у найближчій перспективі, схоже, відбудеться лише банальна зміна вивісок, адже за ними надалі працюватимуть ті самі люди, з тим самим оснащенням і матеріально-технічною базою. Виключенням має стати хіба що широко розрекламована патрульна поліція. Але чи зможе вона істотно змінити ставлення населення країни до системи, коли йдеться усього про 200 посад на всю область? Нині, нагадаємо, особовий склад УМВС в Черкаській області налічує понад три тисячі осіб.

Звісно, реформа міліції відбудеться не в один день. Це тривалий, поетапний процес, що затягнеться щонайменше на рік. Так, Державтоінспекція повноцінно існуватиме до кінця 2016 року, щоправда, уже в складі патрульної поліції. А от працюватимуть вони все ж по-новому, тобто в режимі патрулювання, а також виявлення порушень ПДР по факту їх здійснення, замість звичного упередження аварійності та порушень ПДР. Що з цього вийде вже знають в обласному управлінні ДАІ і від наслідків відверто не в захваті.

За словами виконуючого обов’язки начальника управління ДАІ УМВС у Черкаській області Олега Ткаченка, учасники дорожнього руху, передовсім водії, ще не готові до змін, які запроваджуються. Значна частина водіїв сприймають лояльність в роботі ДАІ як уседозволеність. Відтак, новий режим роботи призведе до збільшення аварійності на дорогах й відповідно до збільшення травмованих і загиблих. Власне, це вже відбувається, оскільки в такому режимі, в якості експерименту, черкаські даішники працюють з початку року.

— Державтоінспекція зараз перебуває в стадії реформування. З початку року ми проводимо експеримент щодо зменшення адміністративного впливу на водіїв. Більше уваги зараз приділяється профілактиці та наданню допомоги. Ми сподіваємося на свідомість громадян і працюємо в режимі виявлення порушень по факту їх скоєння. Ми проводимо такий експеримент у Черкасах і працюємо по аналогії патрульної служби, яка з часом замінить державтоінспекцію. Та статистика показала сумні речі — у нас у два з половиною рази зросла кількість дорожньо-транспортних пригод за участю водіїв у нетверезому стані, — констатував Олег Ткаченко. За його словами, такі дані управління ДАІ отримало в результаті профілактичного відпрацювання під умовною назвою «П’яний водій — злочинець», що проводилося спільно з громадським формуванням Черкаський автомайдан на території області з 9 по 18 жовтня за дорученням начальника УМВС у Черкаській області Владислава Пустовара.

За словами старшого інспектора з особливих доручень управління ДАІ Олега Єргакова, якщо у вересні 2014 року працівники Державтоінспекції виявили 639 водіїв, які керували транспортними засобами у нетверезому стані, то уже у вересні цього року втричі менше — лише 225. Різниця у виявленні порушень ПДР ще більша — 2727 у вересні 2014 року проти 739 у 2015-му. Наслідком нового формату роботи ДАІ став ріст кількості дорожньо-транспортних пригод з травмованими. Порівняно з вереснем минулого року вона зросла більш як на 20 відсотків.

Усього за тиждень профілактичного відпрацювання інспектори ДАІ виявили 142 водіїв, які керували транспортними засобами напідпитку. За тиждень до цього нетверезих водіїв було виявлено усього 57. Порушників ПДР — 308 проти 175. Та головне, під час профілактики кількість ДТП із постраждалими зменшилася на 45%, у тому числі загиблих — на 57%, травмованих — на 20%.

Таким чином, аналіз роботи інспекторів ДАІ у 2014 та 2015 роках, а також під час профілактичного відпрацювання, оприлюднений на прес-конференції Олегом Ткаченком, свідчить про те, що зміна режиму роботи Державтоінспекції уже призвела до того, що на дорогах стало більше п’яних і автохуліганів та, щонайгірше, збільшилася кількість травмованих і загиблих у ДТП.

— Статистика показує, що громадяни, на жаль, не готові до змін, — говорить Олег Ткаченко. — На жаль, реформа не відбулася в суспільстві. Вона відбувається у юридичній площині. Ми не можемо поставити на кожному перехресті працівника ДАІ, не можемо системно проводити профілактичні заходи, а тому доводиться покладатися на свідомість учасників дорожнього руху. Головна наша порада — бути відповідальним за кермом. У результаті реформи чисельність патрулів у Черкасах буде збільшено до 20, що позитивно впливатиме на поведінку водіїв. Крім того ми чекаємо на вступ у дію закону про автоматичну фото та відеофіксацію порушень.

Разом з тим у Державтоінспекції кажуть, що в результаті реформування ДАІ має покращитися матеріально-технічне забезпечення, збільшитися кількість патрулів, а також запрацювати система автоматичної фіксації порушень Правил дорожнього руху. В комплексі все це має спонукати водіїв дотримуватися правил й призвести до зменшення аварійності та травмування на наших дорогах.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору