Торік у грудні співробітники Національного історико-культурного заповідника «Чигирин» обстежили узбережжя Кременчуцького водосховища. Фахівці обійшли ділянку між с.Калантаєвим Світловодського району Кіровоградської області та захисною дамбою біля с.Стецівка Чигиринського району.
Про це пишуть на сайті Національного історико-культурного заповідника «Чигирин», інформують Черкаси Сьогодні.
Після обстеження берегової лінії фахівці зібрали фрагменти різночасової кераміки: ліпної та кружальної, тонко- та товстостінної, чорного та сірого кольорів. Також було знайдено вироби із каменю та заліза.
Знахідки зустрічалися на відстані близько 50 метрів від берега, на піщаному дні водосховища. Вони утворювали скупчення у вигляді невеликих ланцюжків, можливо, це були залишки жител.
На всій досліджуваній території побережжя виявили викопані шурфи різної глибини.
– Нам залишається лише здогадуватися, що нелегальні копачі звідти дістали – скарб чи якусь випадкову дрібничку?.. На жаль, в останні роки дії «чорних» археологів в Україні стали масовими: грабують археологічні пам’ятки в значних масштабах, як варвари, і ця проблема залишається на сьогодні відкритою, – йдеться на сайті заповіднику.
Усі археологічні знахідки пройдуть камеральну обробку і наукову атрибуцію та поповнять археологічну колекцію фондів заповідника.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram