Фольклорна експедиція козацьким краєм відбулась наприкінці осені. Студентам та викладачам Національної Музичної Академії України вдалося об’їхати шість давніх сіл Чигиринського району та зібрати майже дві сотні автентичних піснеспівів, пише "ГромЧе" з почиланням на fest.kolodar.org.
– Ми були вражені колективами, які вдалося послухати на Чигиринщині. Це жінки, яким вже в більшості за вісімдесят, проте вони знають та пам’ятають просто неймовірну кількість старовинних пісень, які стали для нас справжнім відкриттям. Це оригінальні твори, прадавні українські піснеспіви, котрі є частинкою історії саме цього краю, – відзначає етномузиколог, науковий співробітник лабораторії музичного фольклору Національної Музичної Академії України Ганна Коропніченко.
Історичні, обрядові, патріотичні, ліричні – понад сто сімдесят піснеспівів різної тематики вдалося записати учасникам фольклорної експедиції.
Окремою знахідкою стали автентичні колядки та щедрівки.
– Найбільше в дитинстві чекали Різдвяних свят. Тому ще змалку вчили колядки та щедрівки. Ходили разом з батьками попід хати, вони співали, а ми повторювали за ними, отак і запам’ятовували. А потім вже й самі ходили. Ми колядували щороку, лише минулого року вже не ходили, бо важко, – розповідає Марія Шевченко, жителька села Топилівка Чигиринського району.
Автентичні колядки та щедрівки, зібрані під час фольклорної експедиції було передано творчим колективам Черкащини і Чигиринщини зокрема для вивчення. Результати ж буде презентовано під час Всеукраїнського конкурсу колядок та щедрівок – на Фестивалі Святого Миколая, а саме 17 грудня у Чигирині.
– Те, що наші колядки та щедрівки вивчають діти – це найкращий подарунок для нас. Адже це означає, що наші знання і традиції не підуть в небуття, – відзначає Марія Шевченко.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram