На Чигиринщині сільрада перетворила сільгоспугіддя на смітник

18 листопада 2014, 08:38

3235Черкаська міжрайонна прокуратура з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері перевірила стан контролю за утилізацією відходів в області, відповідно до вимог Законів України «Про відходи», «Про місцеве самоврядування в Україні».

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Черкаської області.

Перевіркою встановлено, що за вказівкою службових осіб Боровицької сільської ради на земельній ділянці сільськогосподарського призначення безпідставно зроблено сміттєзвалище, що призвело до забруднення землі твердими побутовими відходами та створило загрозу навколишньому природньому середовищу.

З’ясовано, що вилучення ділянки з користування та зміна її цільового призначення не проводились. Крім того, сміттєзвалище не облаштовано належним чином та не утримується відповідно до вимог закону. Відходи розміщуються безсистемно, без дотримання технологічного процесу, відсутні системи захисту ґрунтовних вод і проект рекультивації.

Документація, яка підтверджує правомірність визначення Боровицькою сільською радою цього місця під сміттєзвалище наразі відсутня.

За результатами перевірки прокуратура розпочала досудове розслідування за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України, тобто за фактом зловживання владою або службовим становищем.

Також до суду направлено адміністративний позов про вжиття головою сільської ради заходів щодо прибирання самовільно влаштованого сміттєзвалища та оформлення в установленому порядку дозвільних документів на розміщення твердих побутових відходів.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору