На Чигиринщині оздоровили Дуб Залізняка

14 листопада 2017, 16:14

У суботу 11 листопада було проведено чергові заходи по оздоровленню пам'ятки природи Дуба Максима Залізняка. Про це інформує завідувачо філією «Холодний Яр» національного історико-культурного заповідника «Чигирин» Богдан Легоняк, пише "Прочерк".

– Уже близько 15 років ми проводимо міжнародні семінари чи конференції на тему «Догляд за віковими деревами». Спершу це були семінарі, тепер вони мають статус міжнародних конференцій. На них ми складаємо необхідний перелік робіт, що потрібно використати для оздоровлення дуба, – розповів «Прочерку» Богдан Легодян. –За рекомендацією фахівців щороку треба дерево обробляти проти шкідників, захворювань тощо. Це робиться тричі на рік.

За словами фахівця, нині стан дуба вважається задовільним.

– На останній конференції проводили внутрішнє обстеження стану деревини на висоті та вглиб. Зокрема, перевіряли дуб препаратом ,який за допомогою звукових сигналів визначає стан деревени всередині. Деревина здорова на 60%. Звісно є всередині пошкодження, дуплистість. Але це нормально для такого віку. Зараз боїмося прикореневих спек, бо бракує води. Думатимемо, як це вирішувати.

Наступного року конференція планується на весну.

Коментарі

Вгору