На сьогодні тракторист - найпоширеніша професія серед сільських жителів, адже саме у тракторі втілилась споконвічна мрія хлібороба - знайти собі надійного помічника у нелегкій селянській праці. Усе, що вирощено у полі, має бути зібрано за короткий термін, саме тракторист є найактивнішим учасником цього процесу, повідомляє відділ організації профнавчання Черкаського ОЦЗ.
Трактори працюють не тільки в полі, але й на будівельних майданчиках, заводах і фабриках. Вони використовуються для очищення вулиць міст від снігу та бруду. Отже, професія тракториста вже давно перестала бути лише сільськогосподарською, нині вона користується значним попитом на ринку праці. Розширення профілю професії тракториста, використання нової складної техніки, збільшення робочих швидкостей спричинили зміни і ускладнення в його професійній діяльності, збільшення вимог, що ставляться до особистості працівника. Сучасна сільськогосподарська техніка, трактор, комбайн дуже складні. У їх конструкціях поєднані досягнення багатьох галузей знань — механіки, гідравліки, матеріалознавства, теплотехніки, а також знань і навичок, пов'язаних з експлуатацією різних марок тракторів та інших марок сільськогосподарської техніки.
Надійним помічником у вирішенні питання професійного навчання за професією «тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва» категорії «А1» вже традиційно для Чигиринського районного центру зайнятості є Державний професійно-технічний навчальний заклад «Черкаський навчальний центр Міністерства аграрної політики та продовольства України». На замовлення роботодавців району 12 зареєстрованих безробітних опановували дану професію. Слухачі впродовж шести місяців вчили будову, принцип дії гусеничних та колісних тракторів; правила, способи й особливості виконання сільськогосподарських робіт машинно-тракторними агрегатами згідно вимог агротехніки; вимоги до комплектування сільськогосподарської техніки для виконання механізованих робіт; ознаки та причини основних несправностей тракторів та способи їх усунення; правила дорожнього руху та перевезення вантажів; способи і правила виконання слюсарних робіт; способи та засоби підвищення продуктивності праці; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та пожежної безпеки під час експлуатації та обслуговування сільськогосподарської техніки.
23 травня майбутні трактористи успішно склали іспит та отримали документ державного зразка - свідоцтво про присвоєння робітничої кваліфікації. Після навчання всі безробітні будуть працевлаштовані на сільськогосподарські підприємства Чигиринського району: ТОВ «Продагроінвест», СТОВ «ЧАК», СТОВ «Тясмин», СТОВ «Красносільське», ПП Мірошніченко А. В., ПП Цівіна Е. В., ПП Швиденко М .А. Сучасні роботодавці зацікавлені у працівниках, які мають відповідні розряди та категорії, вміють працювати на сучасній техніці, знають передові технології виробництва. Тому підготовка кваліфікованих кадрів сприяє вирішенню проблем працевлаштування безробітних на ринку праці.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram