На Чорнобаївщині відкрили пам’ятний знак з нагоди 250 – річчя Кліщинського селянсько-козацького повстання

23 серпня 2017, 19:05

22 серпня на території Кліщинської сільської ради за участі голови районної державної адміністрації Сергія Джоболди, депутатів обласної ради Сергія Лихошерста та Миколи Пошиваника, сільського голови села Кліщинці Анатолія Грановського, директора СТОВ «Кліщинське» В'ячеслава Джулая, директора СТОВ ім. Щорса Юрія Лихошерста, ініціатора створення пам’ятного знаку Олега Ткаченка та місцевих жителів було відкрито пам’ятний знак з нагоди 250 - річчя Кліщинського селянсько-козацького повстання 1767-1771 рр., інформує Департамент культури та взаємозв’язків з громадськістю Черкаської ОДА..

Жителі Кліщинець свято бережуть пам'ять про сповнену слави та відваги сторінку історії нашого козацького краю. В цьому році минає 250 років від початку селянсько-козацького повстання, під час якого протягом чотирьох років козаки намагались стримати поневолення.

На кліщинських землях, біля берега Кременчуцького водоймища, знаходиться Казенна гора, назва якої походить від слова «казнити». Саме там встановлено пам'ятний знак "Козакам полеглим на цій "Казенній землі" в боротьбі за волю в часи Кліщинського повстання 1767-1770рр." Старожили села розповідають, що саме на цій горі чинили розправу над непокірними селянами, які воювали за волю. Але навіть страшною карою неможливо було вбити у козаків прагнення бути вільними.

Відкрили монументальний постамент, приурочений 250-ій річниці від дня початку селянсько-козацького повстання Сергій Джоболда, Анатолій Грановський та Олег Ткаченко.

  – Хто не пам'ятає минулого, той не має майбутнього. І саме від того наскільки дбайливим буде наше ставлення до своєї історико-культурної спадщини та як ми зберігатимемо і примножуватимемо свої духовні надбання залежить наше сьогодення і майбутнє. Простий обов’язок кожного свідомого громадянина знати, пам’ятати і вшановувати захисників, які боролися за справедливість та незалежність. Символічним є те, що даний пам’ятний знак ми відкриваємо саме в переддень Дня Незалежності України, – сказав Сергій Джоболда.

Вгору