На Чорнобаївщині зафіксували випадок захворювання на гарячку Західного Нілу

08 жовтня 2024, 14:00

69-річна жителька села Веселий Хутір, що на Чорнобаївщині, захворіла на гарячку Західного Нілу.

Встановлено, що хвора проживала в приватному будинку в центрі села. Протягом місяця до захворювання, хвора за межі громади не виїжджала. Факту укусу комарами встановити не вдалося.

У циркуляції вірусу гарячки Західного Нілу передбачається роль комарів роду Aedеs та Culex, які розповсюджені в нашій місцевості. В природних осередках характерна літньо-осіння сезонність захворювання.

Територія України має умови (кліматичні, географічні, флоро- фауністичні) для формування та функціонування сталих осередків гарячки Західного Нілу. На території України найбільша кількість зареєстрованих випадків гарячки Західного Нілу спостерігалась в 2018 та 2019 роках (20 випадків та 26 випадків аналогічно).

Чим небезпечний вірус Західного Нілу

Головна небезпека вірусу - здатність викликати тяжкі ускладнення. Легкі форми хвороби зазвичай протікають безсимптомно або з мінімальною симптоматикою, з легкими ознаками ГРВІ. Але в більш складних випадках хвороба вражає центральну нервову систему, викликаючи такі серйозні захворювання як енцефаліт, менінгіт, а також поліомієлітоподібні синдроми.

Вакцини для профілактики гарячки Західного Нілу не існує. Ключовий метод запобігання зараженню вірусом – профілактика – запобігання укусам комарів. Аби вберегтися від комариних укусів, варто носити захисний одяг, використовувати сітки на вікнах, фумігатори та репеленти.

За інформацією Чорнобаївської громади

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору