На черкаській станції переливання крові проведуть внутрішній аудит

02 червня 2018, 17:15

В Україні розпочалась самооцінка закладів переливання крові. Першим внутрішній аудит проведуть у Київському міському центрі крові. Наступними учасниками самооцінки стануть обласні спеціалізовані установи і заклади переливання крові, серед яких – Черкаський, інформує "Інфоміст".

Як інформує прес-служба Уряду, результати внутрішньої перевірки допоможуть визначити стан готовності обласних спеціалізованих установ і закладів переливання крові до акредитації відповідно до вимог Директив Європейського Союзу і стандартів Ради Європи щодо якості та безпеки крові із застосуванням адаптованого інструменту оцінки Європейської системи інспектування служб крові (EuBIS). Здійснювати самооцінку центрам допомагають зовнішні експерти – представники ЄС та міжнародних організацій за міжнародними стандартами протягом трьох днів.

В процесі оцінки планується виявити всі існуючі "прогалини" законодавства за напрямком, що слугуватиме основою для належної імплементації Директив ЄС і РЄ щодо безпеки крові, а також розроблення відповідних національних нормативних актів. А сам інструмент оцінки EuBIS буде використаний для розроблення ліцензійних вимог щодо заготівлі, переробки, тестування, зберігання, розподілу донорської крові та її компонентів.

Під час першого етапу самооцінки відбувся цикл установчих вебінарів щодо акредитації спеціалізованих установ і закладів переливання крові відповідно до вимог ЄС і стандартів РЄ. На другому етапі відбуватиметься вже "фактична" перевірка закладів.

Як повідомляв "ІнфоМІСТ", Угода про Асоціацію України з ЄС передбачає реформування системи служби крові. Завдання України конкретизовані у чотирьох директивах.

Так, перший документ встановлює стандарти якості та безпеки забору, тестування, обробки, зберігання та розповсюдження крові людини та її компонентів. Друга директива передбачає дотримання певних технічних вимог до крові та її компонентів. Третя – впровадження стандартів та специфікацій Співтовариства щодо системи якості для установ, що працюють з кров’ю. Четверта – дотримання вимог з відстеження та повідомлення про серйозні побічні реакції та події. На імплементацію цих директив Україна має три роки.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору