Україна отримала 249 флаконів дифтерійного антитоксину у межах співпраці МОЗ України та WHO Ukraine, його доставили до всіх регіонів.
Черкаська область отримала десять флаконів антитоксину.
Дифтерійний антитоксин має критичне значення для запобігання небезпечних для життя уражень верхніх дихальних шляхів, серцевої та нервової систем під час лікування.
"У разі відсутності щеплення чи відмови від вакцинації проти дифтерії важкість захворювання буде відігравати ключову роль. Антитоксин не лікує інфекцію, але є ключовим засобом для запобігання токсичним ураженням організму під час лікування пацієнтів у медзакладах. Вакцинація дітей та ревакцинація серед дорослих залишається першочерговим кроком для запобігання тяжким наслідкам цього захворювання. Саме тому і дорослим, і дітям важливо перевірити вакцинальний статус та ревакцинуватись в разі пропуску щеплення за графіком, - пояснив заступник міністра, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.
Вакцинація - безоплатна, зробити її можна у пунктах щеплень у лікарнях, записавшись у сімейного лікаря.
Щеплення проти дифтерії проводять дітям і дорослим згідно з Національним календарем щеплень. Після останнього щеплення за календарем у 16 років – кожні 10 років дорослим рекомендована ревакцинація. Так, першу ревакцинацію проводять у 26 років і далі щодесять років.
За інформацією пресслужби Черкаського обласного ЦКПХ
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram