На Черкащині знайшли старовинний козацький цвинтар

21 січня 2023, 16:40

Неймовірний старовинний козацький цвинтар є у селі Залізнячка, на Черкащині, пише Україна Інкогніта.

З цього села родом Максим Залізняк, тут були поховані його рідні. Місцеві кажуть, що у лісі була могила самого Залізняка – чи то він на старість повернувся у село, чи його тіло привезли. У лісі дійсно є таємнича могила, але то поховання жінки, можливо дружини Залізняка. Місцеві мешканці розказали, що там поряд була ще одна могила, яку зруйнували в радянські часи а надгробок кудись вивезли.

На старовинному цвинтарі Залізнячки більшість хрестів і плит датуються 19 століттям, але на значній частині епітафії розібрати важко, або їх вже взагалі стерло часом. Місцеві мешканці кажуть, що точно є надгробки 18 століття. Можливо, адже всього хрестів та кам’яних плит на цьому цвинтарі близько двох сотень.

На старій (козацькій) частині цвинтаря не ростуть дерева. Хоча навколо буяють. Дехто із міцевих каже, що то характерники заговорили, а ботаніки припускають, що цвинтар закладався, коли тут був цілинний степ – там росте древня степова рослинність, агресивніша за деревні рослини. Ну і шар дернини сформований тисячоліттями степу, дуже потужний. Цвинтар потребує суттєвих досліджень ботаніками.

З усіх боків унікальна річ – старовинний цвинтар у Залізнячці. Але він не включений в реєстр пам’яток. Вже зібрано пакет документів, домовлено із місцевою владою, аби включити неймовірний цвинтар у реєстр.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Алекс :

Не лізьте туди..не беріть гріх на душу

Вгору