На Черкащині затвердили план реалізації Нацстратегії зі створення безбар’єрного простору

14 квітня 2023, 07:49

В Україні створили Раду безбар’єрності та напрацьовують Національну  стратегію створення безбар’єрного простору на період до 2030 року. Свої пропозиції до Національної стратегії та план її реалізації на Черкащині внесли і затвердили на засіданні спеціальної робочої групи. 

На засіданні розглянули стратегічні цілі й завдання, які потрібно вирішити у громадах для впровадження безбарєрності цієї категорії людей у 2023-2024 роках. Це, зокрема, безперешкодний доступ до транспорту, будівель та приміщень закладів охорони здоровя, культури і спорту, відкриття інклюзивних палат у лікарнях, облаштування зручних пандусів і пішохідних переходів. Забезпечення якісного не голосового виклику екстерних служб, швидкісного інтернету, доступності цифрових послуг усім громадам, створення на офіційних веб-порталах органів державної влади рубрики «Безбарєрність» і адаптація офіційних веб-сайтів органів місцевого самоврядування для маломобільних груп населення.

Фахівці зазначили, що потрібно запровадити посади радників уповноважених з питань безбарєрності, консультування представників громад, збільшити кількість психологів. Культурно-дозвіллєву діяльність для таких людей проводити з урахуванням принципу інклюзивності та згуртованості. популяризувати підприємницьку діяльність серед осіб з інвалідністю, самозайнятість, включення в суспільне життя, стимулювати роботодавців до працевлаштування осіб з інвалідністю.

Зазначимо, що 2021 року при виконавчому комітеті Черкаської міської ради утворено комітет з питань забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста. Він координує роботу всіх служб, які дотичні до вирішення проблем цієї категорії містян.

За інформацією пресслужби Черкаської міськради

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору