З 21 листопада до 28 листопада працівники Управління Державного агентства рибного господарства у Черкаській області викрили 101 порушення природоохоронного законодавства. Збитки, завдані рибному господарству, склали 44 тис. 628 грн. У правопорушників було вилучено 389 кг риби.
Так, 27 листопада було викрито два грубих порушення. Перший випадок зафіксовано під час проведення рибоохоронної роботи на Кременчуцькому водосховищі поблизу залізнично-дорожнього мосту м. Черкаси, де було затримано громадянина, який займався виловом водних біоресурсів методом багріння. Чоловік виловив судак у кількості 7 шт., приблизною вагою 4 кг.
Зазначимо, що метод багріння - це вилов риби, який здійснюється за допомогою драчів (кіс, самодурів), що являють собою, як правило, спіннінгову снасть з важким грузилом і впаяним в нього трійником великих розмірів.
На правопорушника було складено протокол про адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачено ч. 4 ст. 85 КУпАП.
Другий випадок правопорушення було зафіксовано під час проведення рибоохоронного рейду на Кременчуцькому водосховищі поблизу с. Свидівок Черкаського району. Там було затримано двох громадян, які займалися виловом водних біоресурсів з гумового човна рибальськими сітками в кількості 2 штук та виловили рибу таких видів: лин – 54 шт., щука – 83 шт., окунь – 22 шт., плітка – 1 шт., карась – 1 шт., приблизною вагою 80 кг.
На правопорушника було складено протокол про адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачено ч. 4 ст. 85 КУпАП.
На місце скоєння правопорушення було викликано працівників слідчо – оперативної групи Черкаського ВП ГУНП в Черкаській області для фіксування факту правопорушення. Наразі вирішується питання про відкриття кримінального провадження.
Варто зауважити, що грубе порушення правил рибальства (рибальство із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову, промислових знарядь лову особами, які не мають дозволу на промисел, вилов водних живих ресурсів у розмірах, що перевищують встановлені ліміти або встановлену правилами любительського і спортивного рибальства добову норму вилову) тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення.
За інформацією прес-служби Черкаського рибоохоронного патруля
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram