На Черкащині зафіксували спалах паротиту

22 лютого 2023, 16:51

У Черкаській області спостерігається загострення епідемічної ситуації із захворюваності на епідемічний паротит. Із початку 2023 року зареєстровано 16 випадків цього захворюваня. Протягом минулого року в області було зафіксовано два випадки епідемічного паротиту.

Зокрема протягом січня-лютого, у Смілі зафіксовано 5 випадків захворювання на паротит, у селі Плоске Балаклеївській теригромаді – 9, у Монастирищенській громаді – 2 випадки.

Усі хворі діти віком від 10 до 17 років у Смілі та Балаклеївській громаді – з багатодітних сімей, не вакциновані згідно з Календарем профілактичних щеплень. Водночас з’ясовано, що діти, які захворіли, разом із батьками відвідували церковні зібрання, де, ймовірно, були інфіковані.

Основні симптоми паротиту: припухлість та болючість в ділянці слинних залоз, висока температура, загальна слабкість і нездужання, головний біль, безсоння. Паротит небезпечний своїми ускладненнями, які проявляються, як правило, вже після гострої фази захворювання.

Фахівці наголошують: специфічного лікування епідемічного паротиту не існує. Єдиним дієвим захистом від цього захворювання та його ускладнень є вакцинація. Вакцина від епідемічного паротиту поєднується з вакцинами проти кору і краснухи (вакцина КПК).

За інформацією Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору