На Черкащині зафіксували два випадки COVID-19 підтипу “Пірола”

12 січня 2024, 19:02

На Черкащині виявили підтип коронавірусу "Пірола". Його встановили у двох людей, йдеться в сюжеті ТРК "Ільдана".

Загалом цьогоріч рівень захворюваності на COVID-19, ГРВІ та грип не перевищує епідпоріг, зазначають в обласному Центрі контролю та профілактики хвороб.

- Посилення протиепідемічних заходів вводиться тоді, коли рівень перевищення епідпорогу є надвисоким, тобто на понад 75%. На сьогодні фактично такого рівня захворюваності в нашій області та Україні ще не зафіксовано, - говорить заступниця директора Черкаського обласного ЦКПХ Наталя Видра.

Обмежувальні заходи, наприклад дистанційне навчання, можуть впроваджувати локально, додає фахівчиня.

За даними установи із 1 до 7 січня на Черкащині захворіли 4 272 особи на ГРВІ, включно з COVID-19. Із них 1 950 - діти до 17 років. Показник захворюваності на 19,7% нижчий епідемічного порогу.

Хоч ситуація контрольована, спеціалісти радять убезпечувати себе засобами індивідуального захисту. Якщо ви відчуваєте слабкість або занедужали - відвідуйте аптеки та магазини в захисній масці, тримайте дистанцію 1,5 метра, майте при собі антисептик.

- Закликаємо населення бути дуже обережними, намагатися уникати громадських місць, слідкувати за чистотою рук, правильно харчуватися, достатньо спати та підкріплювати свій імунітет, - додає Наталя Видра.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору