На Черкащині з приватної власності колишнього високопосадовця повернули 65 гектарів лісу

17 жовтня 2023, 14:13

На Канівщині через суд повернули 65 га лісів, які приватизував ексвисокопосадовець в адміністративних межах Бобрицької сільської ради, вартість яких на сьогодні перевищує 1,5 млрд грн.

За матеріалами досудового розслідування прокурори Черкаської обласної прокуратури встановили, що у 2005 році близько 40 земельних ділянок лісового фонду були незаконно передані у власність громадян з вини місцевих органів виконавчої влади.

Згодом усі ці громадяни відчужили отримані земельні ділянки на користь одного з державних високопосадовців, екс-віце-прем’єр-міністра часів президентства Віктора Януковича та члена його родини. Таким чином, одна сім’я стала одноосібним власником значного масиву канівських лісів.

Аби захистити інтереси держави, органи прокуратури звернулися до суду з позовом про визнання недійсним розпорядження Канівської РДА про надання цих земельних ділянок та витребування їх з приватної власності.

Після неодноразового перегляду справи судами різних інстанцій, незаконне розпорядження про надання громадянам спірних земель лісового фонду скасував Черкаський апеляційний суд, який також постановив рішення про їх витребування у державну власність.

Водночас, у 2022 році Верховний Суд, залишивши в силі рішення Черкаського апеляційного суду про визнання незаконним розпорядження Канівської райдержадміністрації, скасував судове рішення в частині витребування земельних ділянок через зміну судової практики щодо способу захисту порушеного права у спірних правовідносинах.

Прокуратура наприкінці 2022 року звернулася до суду з новим позовом про скасування державної реєстрації щодо права приватної власності на зазначені землі та зобов’язання колишнього високопосадовця і його дружину повернути незаконно набуті земельні ділянки Черкаській ОДА.

Наразі Канівський міськрайонний суд погодився з доводами прокурора та задовольнив позов у повному обсязі. 

Вірогідно, що прийняте судове рішення відповідачі оскаржуватимуть, натомість позиція прокуратури є незмінною – ліси мають належати Українському народові. Саме це відстоюватиме Черкаська обласна прокуратура у разі перегляду справи судами вищих інстанцій.

За інформацією пресслужби Черкаської обласної прокуратури

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Алла :

Чому не озвучили прізвище високопосадовця? Героїв треба знати в обличчя!

Яременко Микола :

Це тому “вилучили”,що посадовець з кодла Януковича? А скільки у власності нинішніх?

Вгору