За повідомленням Урядового порталу, Міністерство соціальної політики спільно з Міністерством охорони здоров’я планують запустити з 1 квітня електронні лікарняні. Процес видачі електронного лікарняного буде автоматизований.
Заступник міністра соціальної політики Олег Коваль розповів, що кожен лікар, який видає лікарняний, повинен буде підписати документ своїм цифровим підписом в електронній системі. Далі інформація через реєстр в Пенсійному Фонді автоматично передаватиметься у Фонд соціального страхування, і там одразу знатимуть, що людина захворіла і повинна отримати компенсацію, оскільки є платником єдиного соціального внеску.
- Планується, що лікарняний, який буде відкривати лікар, матиме фіксований термін. Наразі в країні працюють протоколи. Кожна хвороба в середньому має відповідну кількість днів для лікування. Наприклад, певною хворобою людина хворіє 6 днів. Лікарняний відразу відкривається на 6 днів. Він відкривається закритим. Якщо людина поправила своє здоров’я, вона може не йти до лікаря, щоб закрити лікарняний, а просто виходить на роботу. Якщо ж людина потребує ще лікування, вона звертається знову до лікаря і в день закриття попереднього лікарняного відкривається новий, – розповів Коваль.
Він також наголосив, що у випадку, коли людина виходить на роботу раніше, - до дня закриття лікарняного, «цей механізм також відпрацьований і буде прописаний в окремому наказі МОЗ».
– Це дозволить нам повністю відслідковувати всі моменти, пов’язані з видачею фіктивних лікарняних. Ми знаємо про факти повністю підроблених лікарняних, коли один лікар за день видає по 100 лікарняних. Ми знаємо, де у підприємстві немає падіння виробництва, але 90% працівників знаходяться на лікарняних. Весь процес буде прозорим, – поінформував заступник міністра.
Серед гарантій прозорості він назвав наступні пункти:
- кожен лікарняний повинен бути підписаний електронним цифровим підписом - запроваджується персональна відповідальність лікаря, який видав цей документ;
- електронний обіг дасть можливість відслідкувати, чи лікарняний видав профільний лікар;
- Мінсоцполітики зможе боротися та відслідковувати потенційні "схеми", коли "на лікарняний" іде половина співробітників підприємства, які по факту продовжують працювати, але отримують ще й виплати з Фонду соцстрахування.
Він також наголосив, що інформацію про лікарняні своїх працівників роботодавці отримуватимуть з відповідних електронних систем.
За його підрахунками, введення електронних лікарняних по тимчасовій втраті працездатності дозволить зекономити в рік до 5 млрд грн.
При цьому, наголосив Коваль, всі лікарняні у паперовій формі, відкриті до 1 квітня 2020 року, прийматимуться на відшкодування.
За інформацією прес-служби Черкаської обласної ради
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram