На території Чорнобаївського, Золотоніського, Лисянського та Звенигородського районів було зафіксовано мишоподібних гризунів, які є носіями особливо небезпечних інфекцій ― туляремії, кишкових ієрсиніозів та псевдотуберкульозу.
Епізоотологічні обстеження територій відбулися восени 2018 року.
Обстеження проводила група лабораторного спостереження за природно-вогнищевими та трансмісивними інфекціями з метою моніторингу циркуляції збудників природно-вогнищевих інфекцій в довкіллі.
За результатами проведеної роботи, відловлено близько 270-ти екземплярів гризунів та відібрано чотири проби ґрунту. Середня чисельність дрібних ссавців була досить значною і складала 20,6% на 100 пастко/діб, в окремих лісових масивах досягала 55,0%, що на рівні показників минулого року.
За результатами лабораторних досліджень, інфікованість відловлених мишоподібних гризунів збудником туляремії становила 1,1%. При дослідженні гризунів на кишкові ієрсиніози та псевдотуберкульоз також виявлено 1,1% позитивних результатів. При дослідженнях на лептоспіроз позитивних результатів не виявили.
За інформацією прес-служби ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України»
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram