Захід для ветеранів та їхніх сімей "Родинна колиска захисника" відбувся на локації мистецького фестивалю "Крутий Заміс" у Мельниках, що на Чигиринщині.
Метою події є емоційне перезавантаження та відновлення ветеранів російсько-української війни через різні майстер-класи та активності. Окрім того, учасники заходу дізналися про послуги, на які можуть розраховувати у межах програми реінтеграції захисників "МХП Поруч": медобстеження, лікування і реабілітацію, юридичну та психологічну підтримку, соціальну реінтеграцію та професійну адаптацію.
Захід "Роддина колиска захисника" відбувся вже вдруге на території Холодного Яру за ініціативи директора "МХП-Урожай" Олександра Воскобойніка та підтримки Фонду "МХП – Громаді" у межах програми реінтеграції та реадаптації захисників "МХП Поруч" й ГО "Патріоти рідного краю – Україна".
- Сьогодні тут зібралися родини наших захисників та захисниць. Вони разом проходять завдання на різних локаціях, роблять ті речі, які їх зближують. Ці люди повернулися з передової, вони емоційно виснажені та потребують відпочинку. Спільно з "МХП Поруч" ми постійно робимо такі заходи, і не лише на Черкащині. Оздоровлення та реабілітація військових - дуже важливі. Але ми також хочемо, щоб вони були щасливі в своїх родинах. Якщо сьогоднішній захід зможе допомогти хоч одній-двом родинам, ми будемо дуже щасливі, - розповів директор ТОВ "НВФ "Урожай" Олександр Воскобойнік.
Загалом участь у цьогорічному заході взяли понад 200 осіб.
- У МХП й благодійному фонді "МХП-Громаді" працює програма зі взаємодії з ветеранами "МХП Поруч". Вона стала відповіддю на те, що майже 3 000 співробітників компанії пішли на фронт захищати батьківщину, 300 - вже повернулися та працюють. Сьогодні на локацію "Крутого Замісу" приїхали родини військових, які зараз працюють на підприємствах МХП і ми влаштували для них простір для відпочинку, взаємодії та спілкування. Такі заходи ми й надалі плануємо проводити по всій Україні, де діє програма "МХП Поруч", - говорить директорка Благодійного фонду "МХП-Громаді" Тетяна Волочай.
Один із учасників "Роддиної колиски захисника" - Борислав Бєдарєв із села Леськи. У серпні 2022 року він полишив роботу за кордоном, щоб у лавах ЗСУ боронити свою країну від ворога. В одному з боїв у складі 95 бригади в Кремінній отримав тяжке поранення. Після демобілізації та реабілітації шукав роботу і компанія МХП йому запропонувала посаду в одному з підрозділів у Черкасах.
- Я думаю, що наразі такі заходи актуальні для військових та їхніх родин, щоб відновитися та відпочити в такому гарному місці. Також це можливість поспілкуватися та познайомитися з іншими ветеранами. Тут можна хоч на деякий час відволіктися і перезавантажитися, - каже Борислав.
Уперше на захід цього року приїхав ветеран Віталій Міловський із Набутівської громади.
- На цей захід приїхав вперше. Робота з реабілітації ветеранів розпочинається вже зараз для того, щоб коли їх вже повернулося багато, ми були готові. Я сам працюю в органах місцевого самоврядування громади по роботі з ветеранами, адже принцип "рівний - рівному" - дієвий. Коли ветеран спілкується з таким самим військовим, він почувається зрозумілим та почутим, - розповідає чоловік.
Разом з дружиною та двома дітьми до Мельників приїхав ветеран Сергія Голдиш із Канівщини. Сергій – учасник АТО. За контрактом служив у лавах ЗСУ з 2013 року. Брав участь у бойових діях в районі населених пунктів Мар’їнка, Горловка, Грабовське, Пески. У серпні 2014 потрапив у полон до сепаратистського батальйону. За місяць полону втратив майже всі зуби. За сприяння Олександра Воскобойніка йому провели зубопротезування.
- Такі заходи допомагають відволіктися навіть від звичного побуту. Я тут уже вдруге. На цій локації можна розвантажитися, та й серед своїх - ветеранів - якось простіше й легше. Повністю відволіктися від ситуації в країні, зрозуміло, не вийде. Але тут можна набратися сил для того, щоб продовжувати триматися. У меншого сина сьогодні, навіть, випускний в садочку, але він обрав приїхати сюди, сказав: "Я буду з родиною", - розповідає ветеран.
- Це дійсно психологічне розвантаження для нас у цей час. Гарний настрій, гарні люди. Щиро дякую за організацію цього заходу, а всім нам раджу триматися та прагнути до кращого, - додає військовослужбовець 1-шої Президентської бригади оперативного призначення "Буревій" Артем Янчевський зі Звенигородської громади, ветеран з 2023 року.
Нині ветеран Максим Нетрибенко пішов захищати Україну в 20 років.
- Мій батько з початку повномасштабної війни пішов на фронт. Коли він зник безвісти - вирішив воювати я, - розповідає хлопець та звертається до українців: "Допомагайте армії, не нехтуйте повітряними тривогами, любіть маму й Україну".
На території заходу також розгорнули зону відпочинку та фудкорт. Учасники могли скуштувати і власноруч виготовлений під час майстер-класів хліб, спечений в стародавній печі.
Подія стала благодійним заходом для збору коштів на підтримку 93-ї ОМБ “Холодний Яр”. Благодійний концерт на локації "Крутого Замісу" організували за участі гуртів "Kozak System" та "Крутий Заміс".
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram