На Черкащині ветерану АТО виділили занедбану квартиру без сантехніки і з трупним смородом (відео)

21 жовтня 2020, 20:00

Ветеран російсько-української війни Сергій Виноградов станом квартири вражений. У ній відсутня сантехніка, двері та вікна, пошкоджений балкон і зруйнована підлога. Такі "житлові метри" урочисто виділила ветерану міська влада Канева.

Святкувати "новосілля" родині Виноградових не довелося. У новій квартирі, яку їм виділили в міськраді, жити неможливо - там відсутні не лише будь-які зручності, а й скло у вікнах і дошки на балконі.

Новий власник квадратних метрів Сергій Виноградов розповідає, що квартира непридатна для житла - окрім незадовільного стану в ній ще й смердить.

- Думаю, що це квартира чоловіка, який того року помер. Тоді його тіло не лише лежало у кімнаті, а й деякий час розкладалося. Коли ми зайшли до квартири, відразу почули трупний запах. Щоб ходити по кімнатах і не боятися, потрібно перестилати дерев'яну підлогу, змивати стелю, повністю зачищати стіни і з нуля замінити сантехніку та проводку, - розповідає атовець.Ремонт Сергій Виноградов розпочати не може - на виплату в 6 тисяч гривень у місяць живе вся його родина. Дружина з маленькою дитиною перебуває вдома, оскільки садочки зачинені.

До отримання ключів від своєї квартири сім'я з маленькою дитиною жила у гуртожитку. Після того, як вони отримали власну житлову площу, звідти їх попросили виїхати.

- Вартість заміни одного вікна - близько восьми тисяч гривень. А замінювати потрібно всі, бо дерево вбирає запах. От і порахуйте, скільки коштів мені потрібно витратити на ремонт. Я мешкаю в гуртожитку. І всім відомо, що коли учаснику бойових дій дають житло, то кімнату потрібно звільнити у найкоротший термін. Нам пощастило, що дозволили пожити в гуртожитку довше, - розповідає Сергій Виноградов.

Після оприлюднення відео канівський міський голова Ігор Ренькас відреагував на обурення учасника бойових дій.

- Учора на зустрічі з мером міста домовилися про те, що нам допоможуть зробити ремонт у квартирі й виділять на нього кошти. Через годину приїхав майстер і зробив усі заміри. Чекаємо на подальші дії, - розповідає ветеран російсько-української війни.

У коментарі журналістам "Про все" канівський міський голова Ігор Ренькас пояснив, що вищезгадана квартира - єдина житлова площа, яку змогли виділити атовцю.

- Виділяють ті квартири в Каневі, які є в комунальній власності міста, і у відповідності до черги. На сьогодні це єдина квартира, яку раніше суд визнав відумерлою спадщиною та передав у власність учаснику бойових дій, оскільки він був перший у черзі. Житлова площа знаходиться в незадовільному стані, але місто надасть допомогу родині воїна, щоб його сім'я могла заселитися в приміщення. Допоки не будуть зроблені базові ремонтні роботи, сім‘я Виноградових надалі житиме в гуртожитку, - каже Ігор Ренькас.

Канівський міський голова стверджує, що відразу після виділення житла у міськраді наголошували, що учаснику АТО виділять кошти для проведення часткових ремонтних робіт.

Сьогодні у Каневі в черзі за квартирами перебувають ще 74 учасника бойових дій. "Житлові метри" їм поки що шукають.

Аліна Євич

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору