На Черкащині ветеран організував бізнес з виробництва паперових склянок

13 серпня 2024, 17:01

Власна справа після повернення з фронту. У Черкасах ветеран російсько-української війни відкрив цех з виробництва паперових склянок. Спочатку написав бізнес-план та отримав грант від держави на розвиток бізнесу. Тепер має замовників та мріє масштабувати справу, йдеться в сюжеті Подробиць.

Верстат здатен виробляти до пів сотні паперових стаканчиків за хвилину. Та власник постійно контролює процес, аби не було браку.

Започаткував цей бізнес ветеран російсько-української війни Олександр Рафальський. Ідея відкрити власну справу, згадує, виникла, ще коли був на фронті.

"Щоб не багато вкладень було і щось невелике виготовлять, щоб воно завжди було потрібне, чомусь виникла думка про паперові стаканчики. Думаю, залізу в інтернет, подивлюсь, як їх виготовлять, яка ціна верстатів хоч би", - розповідає засновник виробництва паперових стаканчиків Олександр Рафальський.

Згодом Олександр написав бізнес-план та отримав грант від держави на 500 тисяч гривень. Чоловік купив вживаний верстат, домовився про постачання якісних витратних матеріалів для виробництва стаканчиків, а міська влада допомогла знайти приміщення для запуску виробництва.

Найперше, що з'явилося у цеху, - прапор, підписаний побратимами й світлини з ними.

Олександр став на захист країни з перших днів повномасштабного вторгнення. Спочатку чергував на блокпостах, згодом пішов добровольцем на фронт. Брав участь у боях на Донеччині, та навесні минулого року звільнився за сімейними обставинами. Тоді ідею відкрити власну справу підтримала дружина, вона ж стала першим помічником у цеху.

"Хотілось щось своє, бо на роботі можна зробить щось не так, а то своє, то вже навчаєшся на своїх помилках, розвиватись, бути потрібним, чимсь допомогти. Як заробимо кошти - допоможемо ЗСУ", - каже дружина засновника виробництва паперових стаканчиків Олена Рафальська.

За умовами гранту Олександр взяв на роботу ще двох працівників. Один займатиметься ринком збуту, інший - допомагатиме в цеху.

Нині тут виробляють стаканчики одного розміру, проте різного дизайну. Й уже мають постійних клієнтів: з десяток дрібних замовників та дві великі мережі.

"Це наш первісток, перша продукція наша, стакан получився якісний, хороший, гарний картон європейський ми заказуємо. Зараз жарко, то трохи менше, а ось похолодає, то зараз у всіх день починається з кави, всі їдуть на роботу - заїжджають на каву, хто де", - розповідає ветеран-підприємець.

Мікрогранти від "єРобота" почали видавати ще дві тисячі двадцять другого року, окремо діють програми для ветеранів та членів їхніх родин для започаткування власної справи. У центрі зайнятості кажуть: вимоги до тих, хто хоче організувати свій бізнес, мінімальні.

"Хотіти займатись бізнесом, мати чітку ідею в голові для себе, далі ми допомагаємо їх розвивати, наступний крок - написати бізнес-план, подати заявку через "Дію", пройти онлайн-співбесіду і дочекатись результату. Отримати кошти й почати працювати", - розповідає начальниця відділу реалізації проєктів Черкаського обласного центру зайнятості.



Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору