За процесуального керівництва Черкаської обласної прокуратури викрито та задокументовано протиправну діяльність групи осіб, які запровадили механізм підробки міжнародного свідоцтва про вакцинацію від COVID-19.
За даними слідства, головна медсестра однієї із медичних установ регіону разом із іншими медпрацівниками та сімейними лікарями поліклініки за 2 тис. грн пропонували особам, які мали застереження проти щеплень, отримати сертифікат, оминувши саму процедуру вакцинації.
Водночас, як повідомляють у пресслужбі УСБУ в Черкаській області, понад рік медпрацівники однієї із поліклінік регіону вносили щомісяця до електронної системи охорони здоров'я «eHealth» до 100 фейкових записів про вакцинацію громадян без проведення щеплення. Такий «бізнес» дозволив заробити зловмисникам майже 2,5 млн грн.
У прокуратурі Черкаської області повідомляють, що під час обшуків за місцем роботи медпрацівників правоохоронці виявили журнали реєстрації вакцинованих осіб, комп’ютерну техніку та мобільні телефони, в яких зберігалася інформація про протиправну діяльність вказаних осіб, а також майже 40 тисяч гривень готівки.
Водночас в одного із фігурантів під час проведення обшуку в робочому кабінеті виявлено та вилучено 25 ампул наркотичного засобу «морфін» із порушенням процедури зберігання вказаного препарату.
Заходи з викриття здійснювалися прокуратурою спільно з працівниками Національної поліції та Управління Служби безпеки України в Черкаській області.
За інформацією пресслужби Черкаської обласної прокуратури
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram