Майже 67 тонн риби випустять у Кременчуцьке водосховище. В черкаській області вперше проводять таке масштабне зариблення від початку повномасштабного вторгнення. Випускають в річку лише рослиноїдну рибу - товстолоба, йдеться в сюжеті Подробиць.
Днями у Кременчуцьке водосховище уже випустили шість тонн товстолоба. Це дворічні рибини вагою приблизно 200 грамів, вирощували їх у державному риборозпліднику. Водій Олександр відповідальний, щоб риба доїхала до нового місця проживання цілою і здоровою.
"Для цього використовуєм кисень, є спеціальні трубки, через які риба дихає. Найскладніше перевозити, якщо в одній секції два види риби, наприклад, короп і товстолоб, риба любить їздить сама", - каже водій Олександр Безуглий.
Вже за рік у природному середовищі цей товстолоб стане вп'ятеро важчим, а отже, стане товарною рибою, готовою до вилову. Втім головна мета зариблення інша.
"Ми звернулись до інституту рибного господарства, який провів дослідження і визначив, що для очищення Кременчуцького водосховища нам потрібно запускати товстолоба, який живиться цими водоростями, для цього і була розроблена ця програма, для того, щоб він очищав Кременчуцьке водосховище", - розповів начальник Черкаського рибоохоронного патруля Віктор Іванько.
За час повномасштабного вторгнення зариблення проводять вперше. Цьогоріч у водосховище планують випустити майже 67 тонн товстолоба. На цю програму було виділено 4 мільйони гривень з обласного бюджету.
"Маючи додаткові надходження з продажу ліцензії на рибну ловлю, ми практично збільшили в 10 разів щодо отримання платежів, це теж вперше за брудність цих процесів, і ми тепер можемо з цього фонду брати ці кошти й для оберту вкладати знову", - зазначив начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець.
Зариблення триватиме протягом тижня. А охоронятиме рибу до повного освоєння у воді рибоохоронний патруль.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram