На Черкащині “цвіте” Дніпро: чим це небезпечно

16 серпня 2024, 19:30

Через аномальну спеку та системне забруднення, вода у річках України починає "цвісти" значно раніше, аніж зазвичай. Найбільше від цього страждає головна водна артерія країни - Дніпро. "Цвітіння" води в ньому не тільки не естетичне явище, а ще й небезпечне - і для мешканців водоймищ, і для людей, йдеться в сюжеті Подробиць.

Ще місяць тому на пляжах Черкас ніде було яблуку впасти, але на початку серпня охочих поплавати й поніжитись на березі - не багато. Одна з причин - сезон цвітіння води. З кожним роком він починається все раніше. Цьогоріч синьо-зелені водорості почали множитись у Дніпрі вже на початку липня.

Зелена вода і безліч мертвої риби. Таке відео відзняв один з відпочивальників. Задуху, зокрема, спровокувало і цвітіння синьо-зелених водоростей. Через хвилі й вітер вони просто перемішались у товщі води, але нікуди не поділись. Вдень, за допомогою фотосинтезу, вони збагачують воду киснем. Та це тільки вдень. Саме вночі розкладання цих самих водоростей поглинає в рази більше кисню з води, аніж вони виробили вдень. Тому час від часу у Дніпрі і стаються замори риби.

"З підвищенням температури повітря підвищується температура води - це все пришвидшує всі хімічні й біологічні процеси. Відповідно це супроводжується великою кількістю споживання кисню і виділення вуглекислого газу", - розповідає в.о. начальника водних ресурсів Державної Екоінспекції Центрального округу Олена Стецик.

Одним з факторів, який впливає на таке масове "цвітіння" річок, є скиди стічних вод, які забруднені фосфатами, що присутні у пральних та мийних засобах. Утім, фосфати це не єдина проблема.

Фахівці обласного центру профілактики хвороб моніторять стан поверхневих вод щотижня і результати зовсім не втішні.

"Це вміст лактозопозитивної кишкової палички, це поліфаги, виявляли ми й патогенні мікроорганізми на зразок сальмонели. Це свідчить про фекальні забруднення - продукт життєдіяльності людини або тварини. Свідчить про органічні забруднення, які можуть попадати зі стічними й зливними водами", - каже головний державний санітарний лікар Черкаської області Володимир Папач.

А аномальна спека ще й пришвидшує хімічні процеси і в без того забрудненій воді.



Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору