Ідея належить заступниці голови Моринської ОТГ Лілії Жуковській. За словами голови громади, до якої увійшло 8 сіл Корсуньщини, Анатолія Ведути, громаді пощастило минулого року отримати 1 млн. 54 тисячі гривень інфраструктурної субвенції. З цієї суми на ремонт 560 метрів дороги витратили мільйон. А залишок суми зуміли закумулювати та реалізувати проект фітнес-бібліотеки.
Загалом тренажери обійшлися у 49 тисяч гривень. Ці кошти — залишок інфраструктурної субвенції, який наприкінці року залучили задля реалізації цікавого проекту. Зв’язалися напряму з виробниками фітнес-приладдя з Чернігова, які його й поставили. Решта — розходи бюджету громади. За ці кошти, наприклад, придбали спеціальні килимки, два комплекти жіночих гантель, скакалки, фітнес-м’ячі та інші важливі дрібнички.
— Мені особисто ж хотілося довести, що це вдале й цікаве поєднання, — доводить Лілія Вікторівна. — Хоча була така думка спочатку створити при бібліотеці невеличке кафе. Потім — бібліотеку-кінозал. Але хотілось чогось нового та незвичного. Тому нам здалося вдалим все ж таки зупинитись на симбіозі фітнес-зали та бібліотеки. Тому що сучасна людина, навіть у селі, як проводить своє дозвілля? Зазвичай, це телевізор, з якимись банальними однотипними шоу та новинами. Або якісь посиденьки. А от як долучити людей до книги? І особливо молодь? А ми маємо доволі непогану бібліотеку. Постійно поповнюємо її фонди новими книжками та періодикою. Ми, до речі, почистили наш книжковий фонд і залишили саме те, що може зацікавити людей, зокрема, молодь. До того ж ми придбали ще й літературу на спортивну тематику та фітнес-літературу, яка допоможе в опануванні тренажерів та розтлумачить, як саме можна тренуватись з користю. Таким чином ми всі разом налаштовуємо наших людей на здоровий спосіб життя та на корисне дозвілля.
Лілія Жуковська зазначила, що незабаром Моринська ОТГ отримає стабільне інтернет-підключення. І ось тоді заняття з фітнесу можна буде проводити ще й за допомогою новітніх інтернет-засобів онлайн. А поки що користуватись літературою. До речі, зала має спеціальні інструкції щодо безпечного використання тренажерів.
— Всі, хто тут займатиметься, проходитимуть обов’язковий інструктаж з техніки безпеки. Діти мають надати дозвіл від батьків. Також необхідно буде надати медичну довідку, — підкреслює Лілія Жуковська. — думаю, що матимемо тут ще й спеціаліста-тренера, який слідкуватиме за безпекою тренувань.
Між іншим,членам громади з інших сіл ідея фітнес-бібліотеки прийшлася до вподоби і вони теж тепер хочуть мати і у себе щось подібне. Це стане можливим завдяки громадському бюджету, який розглядатиметься вже 31 травня.
— Я мрію схуднути. Адже маю зайву вагу. Якщо відверто, я дуже люблю поїсти, але те все впливає на те, який я маю вигляд. Лікар мені порадив робити спеціальні вправи й таким чином позбутися кількох зайвих кілограмів. Тому я сьогодні тут, і буду сюди ходити займатись і далі, — розповідає дівчина на ім’я Катя. — Я також дуже люблю читати книжки. І знаєте, таке поєднання тренажерного залу і бібліотеки мені здається дуже зручним. Усе необхідне для мене — в одному місці.
До вподоби таке ноу-хау й молодому чоловікові Владу.
— Тут можна максимально з користю провести час, — зізнається юнак. — З іншого боку, сюди можна завітати і після робочого дня. Якщо втомився займатись спортом, можна присісти та погортати книжки та періодичну літературу. А взагалі, я хочу стати сильнішим та накачати м’язи.
Читайте також: Понад 200 книг отримали бібліотеки на Черкащині.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram