На Черкащині працюють над оздоровленням річки Рось

22 вересня 2023, 13:55

У Черкасах відбулось друге засідання Міжвідомчої робочої групи під головуванням міністра захисту довкілля та природних ресурсів Руслана Стрільця.

Про це повідомив очільник Черкаської ОВА Ігор Табурець.

На засіданні продовжили роботу над дорожньою картою для оздоровлення річки Рось.

- Заслухали, як виконуються попередні доручення. Напрацьовували пропозиції до плану дій, який уже невдовзі має бути фіналізований, - зазначив Табурець. - Проблематика Росі не виникла сьогодні чи рік тому. Це питання багатьох років. І не лише Черкащини, а ще трьох областей: Київської, Вінницької, Житомирської. Колеги звідти теж були на засіданні.

Зарегульованість, зменшення водності, сповільнення стоку, замулення, забруднення стічними водами – головні біди річки. І побороти їх можна лише комплексними рішеннями та дієвими інструментами впливу на тих, чиє несумлінне господарювання довело Рось до нинішнього стану, додав очільник Черкаської ОВА.

Очільник Міндовкілля Руслан Стрілець визначив першочергові завдання. Серед них:

  • Регіональному офісу водних ресурсів річки Рось переглянути режими експлуатації водосховищ, які мають ГЕС, та здійснювати щоденний контроль витрат води на них;
  • Держводагентству спільно з місцевою владою визначити подальшу долю безхазяйних гідротехнічних споруд;
  • Держгеонадрам спільно з Держводагентством активізувати роботу з відновлення проведення моніторингу підземних вод та обліку їх використання;
  • Держекоінспекції підготували обґрунтовані пропозиції щодо проведення перевірок дотримання природоохоронного законодавства у басейні р. Рось.

– Розраховую на наступному засіданні спільно з народними депутатами обговорити інструменти щодо посилення відповідальності саме органів місцевого самоврядування за неналежну експлуатацію гідротехнічних споруд та невжиття заходів щодо збереження річок, – підсумував міністр. 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору