Черкаський обласний шкірно-венерологічний та наркологічний диспансер приєднають до психоневрологічного диспансеру.
Відповідні рішення підтримали депутати на сесії обласної ради.
Об'єднання закладів дозволить довантажити та сконцентрувати надання допомоги в межах одного закладу, отримати більш вигідні надходження за програмою медичних гарантій.
За словами заступниці начальника управління охорони здоров'я Тетяни Бондар, шкірно-венерологічний диспансер надає спеціалізовану амбулаторну допомогу з дерматовенерологічними захворюваннями дорослим та дітям.
У складі підприємства працює три лабораторії, де здійснюють різні дослідження, зокрема й для інших лікувальних установ.
Зараз заклад надає лише платні послуги та шукають бюджетного фінансування.
За попередніми оцінками, в разі об'єднання очікується скорочення на 10 штатних одиниць з економією по фонду оплати праці в 1,6 млн грн. Скороченим працівникам запропонують місце роботи в іншому лікувальному закладі.
Також Тетяна Бондар зауважила, що, згідно з наказом МОЗу, затверджено зміни до переліку закладів охорони здоровʼя, в якому виключений такий тип закладів, як "наркологічний диспансер". Це одна з причин реорганізації.
Наступний чинник, що вплинув на об'єднання закладів - зниження потреби у стаціонарному лікуванні психічних захворювань. Таку тенденцію зумовило залучення до допомоги населенню сімейних лікарів та розвиток фармації.
У 2023 році 34% ліжкофонду психоневрологічного диспансеру та майже 40% наркологічного диспансеру не застосовувалося. Персонал не мав відповідного навантаження. Один із чинників, що спричинив нераціональне використання матеріального й кадрового потенціалу закладів - дублювання функцій саме по стаціонарній допомозі.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram