На Черкащині – нестійка епідситуація із захворюваністю на скарлатину

04 квітня 2024, 12:31

Із початку року на Черкащині було зареєстровано 363 випадки скарлатини, що на 5,3% перевищує минулорічний показник. Більшість серед захворілих – діти (98,8%).

Найбільш вразливою категорією, як і в минулі роки, є вікова група 5-9 років (60%), зокрема діти, які відвідують дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади. Поодинокі випадки скарлатини реєстрували майже на всіх адміністративних територіях.

Скарлатина – гостре інфекційне захворювання, яке викликає бета-гемолітичний стрептокок групи А, що проявляється ураженням ротоглотки, дрібноточковою висипкою, загальною інтоксикацією та можливим виникненням інфекційно-запальних ускладнень.

Скарлатина, як і більшість вірусів, передається повітряно-крапельним шляхом. Симптоми захворювання проявляються у вигляді ангіни, біло-жовтого нальоту на мигдаликах. На язику з'являється біле нашарування, але після 2-3 днів починає очищатися з кінчика і через декілька днів стає яскраво-червоним. Характерним для захворювання є висип, який з'являється в нижній частині живота, паховій зоні, на сідницях, внутрішніх поверхнях кінцівок.

Скарлатина може мати небезпечні ускладнення через початок несвоєчасного лікування або недотриманням рекомендацій лікаря: гнійний лімфаденіт, отит, мастоїдит, синусит, гломерулонефрит, ревматизм. Після одужання у людини виникає імунітет до скарлатини, як правило, стійкий, довічний.

За інформацією пресслужби Черкаського обласного ЦКПХ

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору