На Черкащині навантаження на одне вільне робоче місце – трохи більше однієї особи

23 жовтня 2019, 13:03

Цьогоріч до служби зайнятості заявлено понад 33,3 тисячі вакансій. У той час як роботу шукали близько 40 тисяч безробітних. Тобто, навантаження на одне вільне робоче місце, не таке вже й високе – трохи більше однієї особи.

На цьому наголосив директор обласної служби зайнятості Григорій Дендемарченко.

Якщо розглядати в професійному розрізі, то існує певна невідповідність між попитом та пропозицією робочої сили у професійно-кваліфікаційному складі. Так, 56 % вакансій, що заявляють роботодавці, складають вакансії за робітничими професіями. У той час як серед пошукачів роботи значну кількість – понад 80 %, становлять люди з вищою та професійно-технічною освітою.

У розрізі професій найбільший попит роботодавців спостерігається на кваліфікованих робітників – це водії, трактористи, швачки, електромонтери, слюсарі, електрогазозварники, токарі, монтери колії, дорожні робітники, муляри та столяри. Також затребувані працівники сфери послуг – продавці, кухарі, охоронники, офіціанти, молодші медичні сестри, пекарі, бармени, перукарі, соціальні робітники.

Залишається високим попит на професіоналів та фахівців з досвідом роботи – бухгалтерів, лікарів, вчителів, юристів, фармацевтів, провізорів, а також інженерів різних галузей.

Поділитись

Коментарі

Вгору