На Черкащині НАТО завершило проект з перепідготовки колишніх військовослужбовців

05 листопада 2018, 07:46

У рамках співпраці України з НАТО завершено проведення курсів з перепідготовки військовослужбовців, які заплановані або звільнені у запас (відставку) Черкаського гарнізону.

У своєму виступі, менеджер програм НАТО-Україна Крістофер Штаудт підкреслив, що основна мета проекту полягає у підтримці зусиль Міністерства оборони України спрямованих на мінімізацію негативних соціально-психологічних впливів, які виникають у військовослужбовців під час звільнення в запас або у відставку.

За його словами проект відкриває нові можливості для місцевої влади з питань використання розумового потенціалу та досвіду колишніх офіцерів Збройних Сил України в економічному житті Черкаської області, що є своєрідною інвестицією у майбутній розвиток регіону.

Важливу роль для успішного результату перепідготовки офіцерів відігравав і вибір професій. Для цього у травні 2018 року було проведено моніторинг ринку праці в регіоні проживання кандидатів на навчання. І саме результати моніторингу ринку праці дозволили спланувати напрямок підготовки – судноводіння маломірних суден.

Слухачами курсів стали військовослужбовці, які підлягають звільненню в запас в найближчий рік, а також колишні військовослужбовці, що закінчили службу у Збройних Силах України протягом останніх трьох років. Частина студентів – це офіцери, що залишили лави Збройних Сил України 10 років тому, а потім були мобілізовані й залучені до проведення Антитерористичної операції.

Нагадаємо, що НАТО з 2000 року підтримує Україну в реалізації Програми перепідготовки колишніх військовослужбовців, які прагнуть підвищити свої шанси на працевлаштування в цивільному житті. Управління НАТО з економічних питань безпеки та оборони в 1999 році започаткувало в Україні програму мовної підготовки, спрямовану на надання допомоги колишнім військовослужбовцям, або таким, котрі невдовзі будуть звільнені в запас.

Програма надає можливість військовослужбовцям пройти підготовку за такими напрямами як: менеджмент, маркетинг, англійська мова, економіка малих підприємств, радіоелектроніка, дизайн, інформаційні технології, охорона, навігація маломірних суден тощо. Упродовж 18 років курси проходять у 60-ти містах та селищах, розташованих по всій території України.

За інформацією прес-служби Кабінету міністрів України

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору