Це рекорд за час дії обласної Програми, що передбачає вирішення проблеми безконтрольного поширення вуличних тварин гуманними, ефективними та доступними методами.
Загалом, за час дії Програми стерилізовано понад 2 тисячі тварин, що попередило появу кількох тисяч нових бездомних тварин на вулицях міс і сіл Черкащини.
- Ми не вперше проводимо такі роботи і цьогоріч уже самі запросили і ветеринарного лікаря, і ловця, які - за 1 день - відловили, стерилізували та вакцинували проти сказу всіх 16 бездомних тварин. Крім того, що тварини, які вже на вулиці, не будуть безконтрольно розмножуватися, ми вбачаємо велику перевагу у вакцинації тварин проти сказу – адже досі в Україні обов’язковою була лише вакцинація домашніх тварин, - розповідає заступник селищного голови смт. Маньківка Олег Мельник.
- Ми з кожним роком нарощуємо об’єми (торік – 31 тварина, цього року - 43), - констатує заступник Шполянського міського голови Віталій Плетінь. – Наші депутати без заперечень виділяють на це кошти, бо бачать результат їх витрачання: практично усі тварини уже мають у вушках кольорові кліпси, вони не розмножуватимуться, додаючи місту проблем, всі вакциновані проти сказу.
- Кошти на вирішення питання із безпритульним тваринами у нас цьогоріч виділялись у межах громадського бюджету: волонтери написали проект, який одержав підтримку і фінансування у 50 тисяч гривень, - зазначає директор Канівського КП «Міст» Дмитро Шайдаров. – Наразі ми вакцинували і стерилізували більше 60 тварин, а загалом, за останні роки, це уже понад 300 тварин. Не лише собаки: починаємо працювати уже і з котами.
Керівник Черкаського обласного благодійного фонду «Життя» (офіційний співвиконавець обласної Програми) Оксана Савіцька зазначає, що системно, з року у рік, проблему безпритульних тварин вирішують Звенигородка, Шпола, Канів, Сміла, Корсунь-Шевченківський, Маньківка, Кам’янка, Золотоноша. Крім того, Черкащині дуже допомагає Міжнародний фонд FOUR PAWS, який цьогоріч також відвідав область, безкоштовно стерилізував та вакцинував проти сказу до 300 вуличних тварин у Монастирищі, Христинівці та Жашкові.
- Абсолютно ігнорують звернення власних мешканців та скарги людей Городище, Драбів, Лисянка, Катеринопіль. Телефонують мешканці однієї з громад Черкаського району – там саме поряд знаходиться сміттєзвалище, і час від часу туди хтось привозить і викидає домашніх тварин. Оскільки за цим ніхто не слідкує, то, як наслідок, селом бігають тепер уже бездомні тварини, число яких зростає у геометричній прогресії. Люди скаржаться голові громади і на голову громади – після чого голова обходить двори скаржників, умовляючи їх не писати скарги, мовляв, їх все одно ніхто не розглядатиме. Депутати Городищенської міської ради розповідають, як керівництво їх міста на сесіях переконує, що вирішення проблеми фінансово «непідйомне», хоча це абсолютна неправда: для того, щоби зняти актуальність проблеми, середньому місту достатньо 15-20 тисяч гривень. Тому, акцентую: мешканці міст і сіл, яких турбує проблема безпритульних тварин, повинні звертатися до місцевої влади, а та – виділяти кошти, і діяти відповідно до обласної Програми, що працює по всій Черкащині і передбачає вирішення проблеми поширення безпритульних тварин гуманним, єдино дозволеним сьогодні в Україні, шляхом, - зауважила Савіцька.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram