Родина Заленських із Умані обурена вчинком лікарки, до якої прийшли за направленням на безкоштовний тест на коронавірус. З їх слів, та дописала симптоми, яких не було. Однак у медичному закладі стверджують: ситуація виникла через механічну помилку медиків.
Як розповіла у коментарі журналістам "Про все" Поліна Заленська, інцидент трапився в Уманській міській центральній лікарні у п'ятницю, 13-го листопада. Тоді вона разом зі своїм чоловіком прийшла до сімейного лікаря, аби взяти направлення на безкоштовний тест на COVID-19.
- Жодних симптомів чи скарг у нас не було з приводу нашого самопочуття. Ми прийшли без температури і кашлю для того, щоб отримати направлення на безкоштовний тест. Він потрібний, щоб його показати в іншому лікувальному закладі, пов’язаному з кардіологією. Без нього там можуть не прийняти, тому результати були потрібні, - розповідає пані Поліна.
Однак після спілкування з сімейною парою медпрацівники зазначили у направленні на тест, що в чоловіка Поліни Заленської підвищена температура і є кашель.
- У направленні написано, що чоловік і хворий, і кашляє, і температура у нього 38,2 градуси. То мені хтось може пояснити, чому зі здорової людини, хоч і пенсіонера, роблять хворого? - обурюється уманчанка.
Знайома медпрацівниця розповіла Поліні Заленській, що через вказані симптоми результат тесту на коронавірус, найімовірніше, буде позитивним. Однак у медичному закладі цю інформацію спростовують.
- Медсестра просто зробила механічну похибку через втому і велику кількість пацієнтів. У неї є шаблонна форма, куди вона лише додає чи прибирає дані і симптоми. Ця помилка виникла через людський фактор. Однак жодного впливу на результат вона не має, - пояснює лікар первинки Алла Крупа. - Цей папірець лишається у нашому закладі, ми його виписуємо для своїх працівників. Результат тесту не залежать від симптомів, які вказує лікар.
Медпрацівниця розповідає, що цей папірець ніхто зі сторонніх осіб навіть не бачитиме, а ті не мають жодної юридичної сили - лише фіксуються в журналі.
- Після того, як будуть відомі результати, його пацієнту видадуть на офіційному бланку. Жодних зайвих папірців не буде, - каже пані Алла.
Директор КНП «Уманський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Юрій Пальчак каже, що ситуація могла виникнути через людський фактор.
- Справа в тому, що пані Заленська неодноразово провокувала неоднозначні ситуації в нашому медзакладі. Вона вимагає від нас того, що їй взагалі не потрібно з медичної точки зору. Звісно, що ми йдемо назустріч пацієнтам і намагаємося зробити все, що в наших силах, - розповідає очільник КНП. - Мої лікарі щодня приймають 50-60 пацієнтів за години своєї роботи. Отримують сотні дзвінків і зараз просто падають із ніг. І мені не хотілося б, аби через якесь непорозуміння порядна й професійна лікарка стала заручницею страхів.
Очільниця департаменту охорони здоров'я Черкаської ОДА Лариса Кошова стверджує, що сімейні лікарі за роботу з хворими на коронавірус пацієнтами жодної фінансової винагороди не отримують. Тож звинувачувати лікарку з Умані у перевищенні професійних повноважень підстав немає.
Нагадаємо, станом на сьогодні у Черкаській області на коронавірус хворіють майже 700 медпрацівників.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram