
Вознесенська сільска рада Золотоніського району погодила заповідання величезного кургану Охрімова могила з червонокнижною ковилою.
Кургани мають велике наукове та історико-культурне значення як пам’ятки культури. Їх будівництво охопило кілька епох — від VI тис. до н.е. до середньовіччя. Найбільше в Україні кімерійських, скіфських та сарматських могил. Могили зводилися звичайно напівсферичної або конічної форми, висотою до 20 м. Будівельним матеріалом служили для них ґрунт, брикети дерну, камінь. На відміну від інших підземних споруд, які зводилися в гірських масивах або у виробках під поверхнею землі, поховальні камери могил ставали «підземними» завдяки створенню насипу над ними. У деяких випадках могильна камера споруджувалася після зведення могили способом прохідницьких робіт.

На кургані Охрімова могила збереглася рідкісна ділянка українського степу та повинна охоронятися згідно Оселищної директиви ЄС (Директива 92/43/ЄЕС )«Про збереження природних оселищ та природної фауни і флори» як степова ділянка ( коди 6190, 6210, 6240 ,6250, 62СО), а також згідно Резолюції 4 Бернської конвенції (багаторічні трав,яні угрупування на вапняках та степи), код Е1.2.
За інформацією пресслужби Київського еколого-культурного центру
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram