На Черкащині фіксують зростання випадків сказу серед тварин

09 травня 2024, 08:49

За перший квартал 2024 року на території Черкаської області вже зареєстрували 35 випадків сказу тварин, найбільше - серед собак.

Про ситуацію на Черкащині із захворюваністю на сказ розповіла розповіла заступниця генерального директора ДУ "Черкаський ОЦКПХ МОЗ України" Наталія Видра.

Минулого року на території області було зафіксовано 29 випадків сказу серед тварин, з них 14 - серед котів, 9 - собак. Найбільше випадків реєстрували на території Уманського району.

За останні 20 років в Україні фіксували 53 випадки захворювання людей на сказ. Усі вони закінчилися летально.

У Черкаській області останній випадок сказу в людини зафіксували в 2003 році у Звенигородському районі, коли дитину покусав кіт, а батьки вчасно не звернули на це уваги. Дитина загинула.

Ліків від сказу наразі в світі не існує.

Головним переносником сказу в природі є руда лисиця. Для людей найбільшу загрозу зараження становлять домашні тварини або безпритульні собаки й коти.

Головними симптомами сказу, які проявляються на 7-30 день після контакту із хворою твариною, є підвищення температури та поява поколювання, печіння в місці укусу. Вірус сказу розповсюджується нервовими волокнами.

Передача вірусу сказу від людини до людини наразі зафіксованою не була.

Своєчасне ретельне очищення рани та якомога швидша імунізація людини можуть запобігти захворюванню на сказ майже на 100%.

Станом на 1 травня, заклади охорони здоров’я області забезпечені антирабічною вакциною.

Для профілактики сказу основними заходами є імунізація людей, професії яких пов'язані з роботою з тваринами та регулярна вакцинація свійських тварин, також необхідно уникати контактів з потенційно небезпечними тваринами.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору