На Черкащині екстрена медична допомога працює на межі

07 листопада 2019, 19:33

Стан критичний, необхідна реанімація. На Черкащині екстрена медична допомога працює на межі. Бракує фельдшерів, водіїв та самих машин, інформують "Подробиці".

Чому немає охочих працювати у невідкладній допомозі?

Бригада Шполянської швидкої виїжджає на виклик - у пацієнтки проблеми із серцем. Таких викликів тільки по райцентру швидка обслуговує щодня до десяти. Щойно медики заходять у квартиру, одразу роблять пенсіонерці кардіограму та укол, щоб стабілізувати стан.

На щастя, цього разу госпіталізація жінці не знадобилася. При невідкладних станах сучасна карета швидкої рятує і пацієнта, і її екіпаж, бо укомплектована всім необхідним для надання екстреної допомоги. Однак така машина лише одна. Дві інші - старі УАЗи.

"Дефибрилятор старий, старий, дихальна апаратура з новіших, кисню немає. Не підключений - нема балонів".

Та й працювати на застарілому обладнанні нікому, зізнається старший фельдшер Наталя. Ця станція обслуговує весь Шполянський район у радіусі сорока кілометрів. Навантаження на бригади шалені. Адже за останні півтора року із передбачених штатним розписом 15 фельдшерів на швидкій залишилося сім.

"Зарплата фельдшера 2958 - це ставка, який прийде до нас працювати після коледжу фельдшер. Прожити на таку зарплату тут неможливо вижити на таку зарплату", - говорить Наталія Берюк, старший фельдшер Шполянської станції екстренної медичної допомоги.

І така ситуація по всій області - запевняє директор обласного центру екстреної допомоги. Окрім кваліфікованого персоналу, медикам бракує транспорту - нині треба майже сто автомобілів. Якщо так піде й далі,  швидкій допомозі й самій знадобиться реанімація.

"На жаль, області, невеликі області, самостійно не в змозі вирішити ні першу, ні другу проблему без допомоги Києва, без спеціальної програми, яка б, на мою думку, могла б врятувати ситуацію", - говорить Ігор Фесун, директор Черкаського обласного центру екстреної медичної допомоги.

Із подібним проханням Черкаська обласна станція екстреної допомоги вже не раз зверталася до Кабміну, та марно. 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору