“Ми йдемо назустріч людям”: у Черкаському ТЦК розповіли, хто зможе уникнути штрафів

11 липня 2024, 10:01

Штрафи в 17 тисяч гривень за порушення військового обліку черкащанам можуть виписати ще до 16 липня. Водночас не всім, хто вчасно не з'явився до ТЦК загрожує штраф.

Про це журналістам Про все розповіла речниця Черкаського обласного ТЦК Аліна Кривошея.

"Проблема в тому, що люди думають, що ці штрафи "прив'язані" виключно до терміну закінчення оновлення даних, - каже речниця. - Це не так, адже штрафи передбачені за порушення військового обліку і на ці 17 тисяч можуть оштрафувати за неявку по повістці ще до 16 липня".

Проте не всім можуть виписати штраф. Якщо порушник доведе, що не з'явився до ТЦК, маючи поважну причину, йому може загрожувати лише попередження.

"Не з'явитися, отримавши повістку, можна, наприклад, якщо сталося стихійне лихо, смерть близької людини чи проблеми зі здоров'ям, - продовжує Аліна Кривошея. - Якщо людина документально підтвердить причину, то їй штраф не випишуть. Ми йдемо назустріч людям. Є такі, хто почав оновлювати дані, перед цим не звертаючись у військкомат роками або не змінювали документ. Людина може відбутися зауваженням, після чого спокійно оновити дані. Тобто, ми фокусуємося не на штрафуванні, а на тому, аби людина виконала свій обов'язок - оновила дані".

Якщо військовозобов'язаний все ж є злісним порушником, не з'являється по повістці, інформацію про нього подадуть до органів Нацполіції і його оголосять у розшук. Потім його доставлять до ТЦК і там ухвалять рішення щодо нього.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Annet :

Йдуть на зустріч людям? Не соромно такі заголовки писати? Скільки людей постраждало від ТЦК. Як вони зловживали своїми повноваженнями, так і зловживають! Їхні дії безпосередньо впливають на життя та долю людей. Звісно багато хто вибере штраф, ніж довірить своє життя ТЦК та військовому керівництву!

Роман К :

Доброта ТЦК не знает границ. Типа поблажки, а в итоге все равно все получат свой штраф. Скоро видимо придется в ТЦК каждый день ходить как на работу. Сколько можно то обновлять данные. Рассчитывают на то, что у кого-то вчера были основания, а сегодня исчезли и можно будет загрести человека. Как это все достало.

Вгору