Причиною цього є те, що Черкащина стала епіцентром посухи. Якщо в Україні посуха охопила не більше 20% території, то на Черкащині - близько 80%.
Про це на своїй сторінці в соціальній мережі "Фейсбук" повідомив начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.
В орному шарі грунту вологи менше 10 мм, а на половині сільгоспугідь навіть менше 5 мм – біологічного мінімуму для проростання насіння.
Найгірша ситуація у Смілянському та Черкаському районах, звідки й поширилась засуха та вже зберігається упродовж 140 діб, при 80-90 діб на решті площ.
Хоч тривале бездощів'я у літньо-осінній період в останні роки не рідкість, а ґрунтова засуха спостерігалась в 7 із 10 останніх років, така тривала сухість грунту спостерігається вперше.
За спостереженнями агрометеорологів області, озима пшениця на площах засіяних до початку жовтня зараз знаходиться лише у фазах проростання зерна - сходи. Це при тому, що на цей час повинно розпочатись кущіння. Тож ситуація аномальна, а значить і її наслідки передбачити складно.
З очікуваним похолоданням, вегетація озимих може припинитися вже в кінці жовтня і стан посівів до весни навряд чи зміниться. Більш оптимістичними прогнози будуть в разі теплої та сніжної зими.
За прогнозом, в наступні сім діб характер погоди не зміниться. Утримається малохмарна, без опадів погода. На фоні великих добових коливань температури (від +3+5º вночі до +16+18º вдень) вночі та вранці можливі тумани.
Зниження температури на 3-6° очікується 27-28 жовтня.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram