На Черкащині 2100 дітей-сиріт, більшість з яких виховуються у сім’ях опікунів

22 лютого 2025, 08:00

У Черкаській області обліковують 2100 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. 93,5% з них влаштовані в сім’ї опікунів, піклувальників чи прийомні родини, дитячі будинки сімейного типу.

– У 2024 році надано правовий статус дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування, у нас в області 294 дітям, – розповіла начальниця обласної Служби у справах дітей Оксана Покатілова. – З них 91,5% влаштовані в сімейні форми виховання. Найкращим влаштуванням долі дитини є її усиновлення. Минулоріч у нас усиновили 55 дітей. Суттєво зросло і усиновлення одним із подружжя: 190 дітей у 2024 проти 119 у 2023 році.

Утім, за її словами, більшість дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, виховуються у сім’ях опікунів чи піклувальників. Торік у такі родини влаштували 267 дітей.

– Продовжуємо роботу з розвитку на Черкащині інституту прийомного виховання та влаштування дітей у прийомні родини чи ДБСТ, – зазначила Оксана Покатілова. – Наразі маємо 124 прийомні родини в області та 58 дитячих будинки сімейного типу. З них 21 прийомна родина та 2 ДБСТ створені саме минулоріч.

Також фахівці служб у справах дітей на місцях працюють над тим, щоб повертати українських дітей, котрі потребують захисту, з-за кордону. Важливим аспектом у їхній роботі також є вчасне виявлення дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах.

– Черкащина друга в Україні за темпами розвитку такої послуги для дітей, які потребують захисту й опіки, як патронат, – наголосила начальниця обласної служби. – Наразі маємо 43 патронатні родини. Це – форма тимчасового догляду за дитиною, яка опинилася в складних життєвих обставинах і потребує захисту на нетривалий період часу. Такі родини надають дитині не тільки житло, але й підтримку, виховання та необхідні умови для розвитку, поки її ситуація не буде вирішена. Хоч ми й маємо достатньо високі показники, утім все ж є потреба активізувати роботу в цьому напрямі.

На цей рік в Службі у справах дітей з-поміж пріоритетів виокремлюють роботу над регіональним Планом національної стратегії, що передбачає включеність органів влади на всіх рівнях з профілактики та запобігання виникненню складних обставин у житті дітей, а також забезпечення їхніх інтересів, комплексної підтримки та супроводу.

За інформацією пресслужби Черкаської ОВА

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору