Уперше за останні 40-50 років на Черкащині був зафіксований випадок гніздування луня лучного (хижий птах родини Яструбові). У центральній Україні він є рідкісним явищем, бо гніздиться переважно у Поліссі. Про це повідомляє Український центр дослідження хижих птахів, інформує "ВІККА".
23 липня під час обстеження долини річки Тясмин дослідники неодноразово спостерігали самця і самку лучного луня. Гніздо цієї пари було знайдене на луках біля села. На цьому місці виявлено двох повністю оперених пташенят, які при появі спостережника сховалися у траву поряд із гніздом.
Характерно, що самець лучного луня відганяв іншого самця з гніздової території. Це дозволяє передбачати гніздування ще однієї пари неподалік.
Таким чином, це перший доведений випадок гніздування луня лучного на території Черкаської області принаймні за 40-50 років. Найближчі місця сучасного гніздування виду розташовані приблизно на 200 км на північ у Київській області.
До слова, цьго птаха включено до Червоної книги України, а також до Конвенції з міжнародної торгівлі вимираючими видами дикої фауни і флори, Боннської та Бернської конвенцій.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram