У Смілі на Черкащині місцева влада припинила фінансування однієї з лікарень. Два роки тому МОЗ передав її на баланс міста. Та смілянські чиновники вирішили, що ця лікарня їм не потрібна, інформують Подробности.
Цьогоріч його не внесли до переліку міських медзакладів і залишили навіть без державної субвенції.
Ветеран-афганець Валерій Цехмейстер потрапив до стаціонару з правостороннім запаленням легень. За дев'ять днів лікування медики поставили чоловіка на ноги. Пацієнт каже, його тут залюбки прийняли, хоча за пропискою він мав лікуватися в Смілянській міській лікарні.
"Ну тут Сміла і Смілянський район, тут навіть не в образу сказано, то по місту одна із кращих", - каже пацієнт державного закладу "Спеціалізована медико-санітарна частина №14 Валерій Цехмейстер.
Усього в Смілі - три лікарні, включаючи й цю спеціалізовану медико-санітарну частину. Вона підпорядковувалася безпосередньо МОЗу, та два роки тому заклад повністю передали на баланс міста. Відтоді - оптимізація за оптимізацією.
З п'яти повноцінних відділень стаціонару чиновники залишили тільки два - урологію та терапевтичне відділення. Від хірургічного - лише дві операційні.
"Осталась одна урологія. 30 ліжок і тільки урологічні операції робимо, а так оперували кожен день".
Та з першого січня пацієнтів тут взагалі не має бути. Так вирішила Смілянська міськрада. Самі медики про це дізналися лише кілька днів тому, коли замовляли в профільному відділі бланки лікарняних.
"Нам повідомили , що у нас забрали населення, що був розподіл населення між закладами міста, що у вас немає населення. Ми вам ніяких ні лікарняних, нічого не дамо", - розповідає завідувач поліклініки державного закладу "Спеціалізована медико-санітарна частина №14" Тетяна Бондаренко.
Річний бюджет лікарні - близько 13 мільйонів гривень. Це зарплатні 167 працівників, виплати за комунальні послуги та медикаменти. Частину суми покривала державна субвенція. Але цьогоріч грошей з держбюджету не дадуть, адже міськвиконком не включив лікарню до списків фінансування.
Такою поведінкою чиновників обурилися не лише лікарі, а й містяни. Близько сотні людей зібралися, аби підтримати працівників медзакладу. Люди налаштовані більш ніж радикально.
"Зробимо все для того, щоб воно залишилося. Перекриємо всю область, це нас прийшло одна десята, всі зберемося, перекриємо усе".
У мерії про цю проблему говорити не хочуть. Профільний заступник міського голови журналістів уникає. А ось радник мера наполягає, що МОЗ передав місту лише приміщення лікарні, а медики - не місцева проблема.
"Нам передали на баланс, будівлю передали, а весь персонал рахується. Вони знаходяться всі на роботі в МОЗі оформленні, вони не міської ради", - пояснює радник міського голови Сміли на громадських засадах Олег Трушкевич.
Чи так це насправді, головний лікар поїхала з'ясовувати до МОЗу. У самому ж міністерстві офіційно ситуацію поки що не коментують.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram