Створення регіонального навчально-практичного Центру розвитку багатофункціональних кооперативів та початок роботи більш ніж 50 обслуговуючих кооперативів на селі – такі результати втілення в області проекту фінансованого за програмою ЄС «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні» та виконуваного управлінням агропромислового розвитку облдержадміністрації.
Проект тривав майже три роки – з 14 січня 2015 по 14 листопада 2017 року. Одним із основних його завдань є зменшення рівня безробіття на селі за рахунок створення щонайменше 50 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів та надання їм матеріально-технічної підтримки, зауважив начальник управління агропромислового розвитку ОДА та координатор проекту Ігор Колодка.
За його словами, завдяки проекту в області створено 52 кооперативи, з яких 3 – з вирощування ягідних культур, 7 – з сушіння фруктів, 41 – з кролівництва та 1 – з розведення кіз. Кооперативи отримали за кошти проекту сушильні шафи, кущі смородини, кролів та міні-ферми для їх вирощування на суму майже 4,8 млн грн. Завдяки реалізації проекту створено близько 200-х нових робочих місць та необхідність підтримки у подальшому створеної під час проекту інфраструктури.
Для підтримки кооперативів та їх сталості створено комунальне підприємство «Регіональний навчально-практичний Центр розвитку багатофункціональних кооперативів». Воно функціонує як репродуктор та навчальний центр. Приміщення для Центру реконструювали за кошти ЄС. Тут розводять племінне поголів’я кролів з подальшою передачею сільськогосподарським обслуговуючим кооперативам. Також Центр надає юридичний, ветеринарний, зоотехнічний, бухгалтерський, управлінський та інший супровід господарської діяльності кооперативів області.
Загальна вартість проекту склала понад 617 тис. євро, з яких: 79,97% (491 925,30 євро) – кошти ЄС, а решта 123 212,0 євро – співфінансування від партнера проекту Черкаської обласної ради, відзначила координатор заходів проекту Таміла Лепьошкіна. За її словами, кролівництво не випадково обрали основним напрямом для підтримки проектом, оскільки у минулому Черкащина була провідним регіоном України з вирощування кролів. Наразі існує значний потенціал для відродження галузі, оскільки стрімко зростає попит на якісне, корисне та дієтичне м’ясо кролів. Ця ніша на сьогодні не заповнена, тому є перспективною для сільськогосподарських товаровиробників.
За інформацією управління агропромислового розвитку облдержадміністрації.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram