На Черкащині відзначили 200-річчя від Дня народження Великого Кобзаря

11 березня 2014, 11:48

 

9 березня 2014 року в селах Моринці та Шевченкове Звенигородського району відбулися заходи з нагоди 200-ої річниці від Дня народження Тараса Шевченка.

На батьківщину Великого Кобзаря цього дня завітали гості з різних куточків України, майже з кожного району та міста області. Привітати присутніх зі святом усіх українців, висловити повагу й вклонитися землі, де народився майбутній Пророк народу, завітали також голова обласної ради Валентина Коваленко, народні депутати України, депутати обласної ради, лідери громадських організацій та об’єднань.

У Моринцях урочисті заходи відкрив сільський голова Степан Кириченко й нагадав про високу відповідальність кожного українця за долю рідної землі, покладену на нас великим земляком.

Відвідали гості Звенигородщини й святковий мітинг у с. Шевченкове. Відкриваючи його, сільський голова Михайло Падзіна подякував усім, хто прийшов ушанувати великого поета та закликав єднатися навколо його заповітів заради доброго майбутнього України.

Звертаючись до присутніх, голова обласної ради Валентина Коваленко наголосила, що після подій на Майдані, стоячи біля пам’ятнику Шевченка і усвідомлюючи, що боротьба ще не завершена, адже наші чоловіки в Криму зі зброєю в руках чинять лише моральний опір, ми розуміємо, що наша громадська позиція – найкращий, найвагоміший подарунок для Тараса Шевченка. Адже саме Шевченкове «Боріться – поборете! Вам Бог помагає…» від початку студентського протесту на Майдані й до сьогоднішніх подій має супроводжувати нас.

«І саме тепер ми не повинні лякатися, не повинні відступати, а маємо бути гідними того, що є українцями», – наголосила вона.

Наостанок Валентина Коваленко побажала усім присутнім стійкості духу, віри у власні сили та перемогу.

У селі Шевченкове гості з області поклали квіти й до пам’ятника Т. Г. Шевченку та могил його батька і матері, відвідали музей Кобзаря.

 За інформацією прес-служби Черкаської ОДА

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору