Найстарішу в Україні Буцьку ГЕС у Черкаській області на річці Гірський Тікич відновлять. Сьогодні депутати селищної ради та ТОВ «Гідроресурс-К» узгодили проект землеустрою. Переговори тривали 5 років. Згодом сторони підпишуть договір оренди землі, інформують Вісті Черкащини.
Селищні депутати довго не давали своєї згоди, побоюючись, що ГЕС забере воду в канал, а основне русло, яке біжить знаменитим Буцьким каньйоном обміліє.
– Ми вимагаємо не допустити екологічної катастрофи. Води в Тікичі щороку меншає. Якщо пустити частину русла в обхідний канал, в каньйоні не залишиться води. А, значить, не буде туристів, – обурювалися селяни.
Директор ТОВ «Гідроресурс-К» Олена Сіукаєва заспокоїла пристрасті.
– Взяти більше води, ніж це передбачено нормами ми не можемо. ГЕС працюватиме пізньої осені й ранньої весни, коли є стік води. Влітку вона падає нижче зафіксованого контролюючими органами рівня. Тоді гідроелектростанція взагалі не працює. Якщо не дасте нам працювати, а будете лише споглядати, то скоро настане такий час, що води буде дуже мало. Ставок, який розташований вище гідроспоруди, геть замулився й заріс очеретами. Невдовзі він перетвориться на болото. Ми обіцяємо почистити його. Рівень води збільшиться. Обіцяємо упорядкувати територію. Не буде стихійних звалищ і порожніх пляшок. Вже відновили три малі ГЕС на Гірському Тікичі й лише в Буках ще не отримали згоди.
Депутати повірили інвестору. Проекту землеустрою ухвалили одноголосно.
Буцька ГЕС дуже приваблива гідроспоруда. Струмінь води падає на турбіну з висоти 19 метрів. Гідроелектростанцію збудували вручну в 1929 році за планом ГОЕЛРО. ГЕС вивели з експлуатації у 70-х роках минулого століття. Реставрація споруди обійдеться інвестору у 800 тисяч євро.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram