На базі Смілянського лісництва відкрили сучасний Центр продажу декоративного посадматеріалу. Розміщений він понад трасою Київ-Знамянка у селі Балаклея Смілянського району.
У ДП «Смілянський лісгосп» упродовж останніх років досить успішно займаються декоративним напрямком та впровадженням сучасних технологій для вирощування садивного матеріалу.
Як повідомив директор підприємства Юрій Сегеда, у лісгоспі мають до продажу понад 50 різновидів декоративних дерев та кущів. У новоствореному виставковому центрі можна ознайомитися з асортиментом, отримати консультацію спеціаліста, придбати декоративні рослини в контейнерах або ж обрати з розсадника, що розташований поряд. Якщо ж якоїсь позиції немає в наявності згідно заявленого переліку, то рослини після попереднього замовлення привезуть з інших лісництв підприємства.
Окрім популярних вічнозелених туй, самшитів, ялівців, ялин різних видів та форм, лісівники пропонують до продажу саджанці спіреї, бересклету, барбарису, форзиції, вейгели, гібіскусу, магнолії, гортензії, калини, горобини, аронії та багато іншого.
Головною перевагою пропонованого посадкового матеріалу є те, що він районований, вирощений у наших кліматичних умовах, тож є стійким до посух, вимерзання, ураження хворобами – такого не можна стверджувати про завезені в область для продажу декоративні саджанці. А ще перевагою є доступна ціна від виробника.
- На прикладі Смілянського лісгоспу ми бачимо, як можна комплексно та на перспективу працювати у лісовій галузі. Те, що буде діяти такий виставковий центр – дуже правильна ідея. Широкий асортимент та добре продумана логістика, адже він розміщений понад трасою, тож, кожен бажаючий може під’їхати і переконатися, що лісівники Черкащини можуть, вміють і знають як вирощувати гарні та якісні декоративні саджанці. Важливо, що на місці можна отримати необхідні консультації стосовно грунту, догляду за рослиною, захисту від шкідників і рекомендації щодо висаджування, – зазначив перший заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації Віталій Коваль.
Про те, що вирощування декоративного посадматеріалу є одним із важливих напрямків лісогосподарського виробництва, наголосив начальник Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Дзюбенко.
- У цьому напрямку є куди розвиватися, адже маємо постійний попит на декоративний посадматеріал серед місцевого населення, установ та організацій. До цієї осені у держлісгоспах області виростили і готові реалізувати понад 140 тисяч одиниць декоративного посадматеріалу – більш як 100 різновидів декоративних рослин, – зауважив начальник Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Дзюбенко.
За інформацією Черкаського обласного Управління лісового та мисливського господарства
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram