Як повідомили e Головоному управлінні статистики в області, в структурі малого бізнесу Черкащини найбільша питома вага діючих підприємств припадає на дві сфери економічної діяльності: сільське, лісове та рибне господарство – 25%, і оптову та роздрібну торгівлю; ремонт автотранспортних засобів і мотоциклів – 23%.
Загалом в області у сфері малого бізнесу кількість зайнятих працівників зросла порівняно з попереднім роком на 5% і склала 43 тисячі осіб. У цій сфері був зайнятий кожен третій працівник. На мікропідприємствах було зайнято 18,3 тисячі осіб.
У сільському, лісовому та рибному господарстві було задіяно понад чверть зайнятих працівників і по 19% – у промисловості й оптовій та роздрібній торгівлі; ремонті автотранспортних засобів і мотоциклів.
Малими підприємствами області реалізовано продукції (товарів, послуг) на суму 27585,6 млн. грн, що на 27% більше ніж у 2015 р. В загальному обсязі реалізації підприємств-суб’єктів підприємницької діяльності області внесок малих підприємств становив лише 23%. Більше третини цієї суми належить мікропідприємствам – 9610,5 млн. грн.
Традиційно, майже половина обсягу реалізованої продукції (товарів, послуг) підприємств малого бізнесу (45%) належить сфері оптової та роздрібної торгівлі; ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів.
Фінансовим результатом діяльності підприємств малого бізнесу були прибутки в сумі 1451,2 млн. грн (на 16% більше ніж у 2015 р.). Мікропідприємствами було отримано 341 млн. грн. прибутків (у 2015 р. – 485,6 млн. грн прибутків).
Найбільш прибутковою була діяльність малих підприємств сільського, лісового та рибного господарства – 1891,2 млн. грн прибутків (на 10% менше ніж за попередній рік).
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram