За період нересту 2016 державними інспекторами Черкасирибоохорони викрито 1297 правопорушення в сфері охорони, використання і відтворення водних біоресурсів. За вчинення адміністративних правопорушень накладено штрафів на суму 38573 грн., стягнено штрафів на суму 37723 грн., що становить 98%. Протиправними діями громадян рибному господарству України нанесено збитків на суму 471208,5 грн. Вилучено 1141 заборонених для любительського та спортивного рибальства знарядь лову.
В період нересту 2016 державними інспекторами Черкасирибоохорони спільно з працівниками поліції складено 13 матеріалів з ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 249 КК України. Відомості про вчинені кримінальні правопорушення внесено до ЄРДР. По кримінальних справах за участю Черкасирибоохорони нараховано збитків на загальну суму 407933 грн.
З 1 квітня по 9 червня працівниками Черкасирибоохорони із залученням представників громадськості було викрито 324 правопорушень, затримано 71 порушника, нараховано збитків на суму 26983 грн., вилучено 285 заборонених знарядь лову. Окремо хотілось відзначити ГО «Автомайдан-Черкаси», які найбільше сприяли виявленню порушень у сфері охорони водних біоресурсів.
За інформацією, наданою Держекоінспекцією в Черкаській області, проведено 48 рейдів по охороні водних біоресурсів на водоймах області, складено 82 адміністративних матеріали, з яких 22 направлено до суду, вилучено 449 кг незаконно добутих водних біоресурсів та 173 заборонених знаряддя лову. Сума накладених штрафів складає 2414 грн., до відділів поліції передано 7 справ з ознаками злочину.
За період нересту 2016 працівниками поліції проведено 95 рейдів по охороні водних біоресурсів на водоймах області, складено 37 матеріалів стосовно незаконного заняття рибодобувним промислом, вилучено 750 кг незаконно добутих водних біоресурсів та 46 заборонених знарядь лову.
З метою залучення населення до спільних дій щодо запобігання незаконного вилучення водних біоресурсів на сайті управління розміщено номер телефону «гарячої лінії». Працівниками Черкасирибоохорони проводилася співпраці з головами селищних, сільских рад, розташованих на узбережжі Кременчуцького водосховища, щодо заємодії у сфері збереження водних біоресурсів в період весняно-літньої заборони.
Органи місцевого самоврядування активно брали участь в рибоохоронних заходах із збереження та відтворення рибних запасів, сприяли встановленню осіб, які вчинили адміністративне правопорушення.
Районні державні адміністрації також сприяли в роботі по збереженню водних біоресурсів шляхом проведення роз’яснювальної роботи серед населення та користувачів водних біоресурсів, проведення перевірок місць продажу та скупки водних біоресурсів та спільних рейдів із залученням громадських інспекторів рибоохорони та працівників поліції.
За інформацією прес-служби Черкасирибоохорони
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram